РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790926<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванов Л. В. 
Вивчення механізмів судинозміцнюючої дії флавоноїдів / Л. В. Іванов, М. Т. Картель, О. В. Щербак // Поверхня : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 13. - С. 276-281. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Виходячи з аналізу спектрів, установлено, що сполуки флавоноїдної природи, зв'язуючись із мембранами клітин, не у всіх випадках змінюють плинність ліпідів мембран залежно від типу клітин. Очевидно, клітини тканин судин є своєрідними "клітинами-мішенями" для цих речовин, тобто існує вибірковість флавоноїдів до тих чи інших тканин органів. Особливо помітне збільшення плинності ліпідів мембран спостерігалося у разі додавання флавоноїдних глікозидів - гіперозиду, стаханоацезиду та ліквиритину до відрізків тканини вени, що корелювало з високою спорідненістю цих речовин до ліпосом. Додавання до судин метаболіту кверцетину - халкону також призводило до сильного збільшення плинності ліпідів клітин тканини артерій і вен, що припускає наявність біологічної активності у метаболітів флавоноїдів. Одним із механізмів збільшення резистентності судин артерій і вен під дією речовин флавоноїдної структури є збільшення плинності ліпідів мембран клітин тканини цих судин, що призводить до зменшення крихкості судин і збільшення їх гнучкості й еластичності. Удаване протиріччя між швидким метаболізмом багатьох флавоноїдів в організмі тварин і більш тривалою фармакологічною дією можна пояснити здатністю їх метаболітів, наприклад, халкона, збільшувати плинність ліпідів мембран клітин тканини судин, змінюючи резистентність їх до зовнішніх впливів. Зменшення крихкості судин легень і збільшення їх гнучкості й еластичності може давати позитивний ефект людині в боротьбі з коронавірусом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського