РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790951<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кордуба Ю. 
Аналіз зміни висот нівелірної мережі за 1897 - 2018 рр. в місті Львові / Ю. Кордуба, В. Колгунов // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2020. - Вип. 2. - С. 23-33. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета роботи - визначення вертикального зміщення центральної історичної частини м. Львів за допомогою геометричного нівелювання, перевищень між реперами, закладеними у фундаменти будівель, і створення порівняльної таблиці та побудова діаграми за різницями висот реперів різних років нівелювання. Деформації споруд виникають у зв'язку з дією різнобічних природних та антропогенних (техногенних) факторів як на основу, так і на саму споруду. Вертикальні деформації основи поділяють на: осідання - деформації, які виникають унаслідок ущільнення грунту під дією зовнішніх навантажень і в окремих випадках власної ваги грунту, яке не супроводжується докорінними змінами його структури; просідання, які виникають у результаті ущільнення і, як правило, докорінних змін структури грунту під дією як зовнішніх навантажень та його власної ваги, так і додаткових факторів, які діють на нього, таких як, наприклад, замочування грунту, відтаювання льодових прошарків у замерзлому грунті тощо. Причини деформацій. Як зазначено вище, деформації фундаментів виникають через дію на них природних і техногенних факторів. До основних природних факторів зараховують: пучення під час замерзання водонасичених і відтаювання мерзлих льодонасичених порід; зміни гідротермічних умов, пов'язані з сезонними та багаторічними коливаннями температури, вологості порід і рівня грунтових вод. Прокладено нівелірний хід за схемою фрагмента старої частини м. Львів, виконано рекогностування вибраної території. Опізнано всі стінні марки, розміщені на нашому прокладеному нівелірному ході. В результаті знайдено 4 нівелірні марки старої мережі: в стіні головного корпусу Львівської політехніки, церкви св. Миколая, церви св. Андрія та костелу Марії Сніжної. Решта марок знищені або розміщені під штукатуркою. Стінну марку N 1 головного корпусу Політехніки вибрано вихідною. Під час нівелювання використано збережені стінні репери на будинках старої частини м. Львів. На об'єкті робіт нівелювання виконували нівеліром Trimble DiNi-22 із використанням пари триметрових кодових рейок з інварною смужкою (N 3624 і N 3625), двох нівелірних підкладин, парасолі та шнурка для вимірювання відстані від нівеліра до рейок. Ураховано, що досі не здійснено аналіз одних і тих самих реперів у різні роки нівелювання, тому стаття спрямована на вирішення цього завдання. Повторне нівелювання цієї мережі дало відповідь, зокрема, на питання про характер вертикальних рухів земної поверхні в регіоні досліджень. Згадані вище порівняння надають підстави стверджувати, що результати нівелювання можуть довго використовуватись для нівелірних робіт, якщо висотні стінні репери будуть збережені та захищені законом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.4(45 УКР3- 4ЛЬВ - 2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського