РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790954<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заблоцький Ф. 
Про визначення зенітних тропосферних затримок із GNSS-спостережень РРР-методом / Ф. Заблоцький, С. Савчук // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2020. - Вип. 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Під час проходження сигналів глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) через тропосферу Землі виникає їх тропосферна затримка через зміну показника заломлення середовища. Метод точного позиціонування пункту (РРР) надає змогу досягти сантиметрової/міліметрової точності лише за допомогою одного GNSS-приймача. У цьому методі зенітна тропосферна затримка (ZTD) оцінюється поряд із невідомим положенням пункту спостереження. Розрахована ZTD може бути корисною для метеорологічних застосувань, наприклад, для оцінки вмісту водяної пари в атмосфері. Метод РРР реалізується за допомогою різних алгоритмів і моделей в онлайн-сервісах і програмних пакетах. Мета роботи - показати досягнуту в РРР-методі точність оцінки ZTD. Надано оцінку точності ZTD від трьох онлайн-сервісів РРР і трьох незалежних програмних пакетів. Для оцінки точності ZTD кожним із шести програмних продуктів отримано ряди значень ZTD із п'ятихвилинним інтервалом протягом 12 днів 2019 р. для десяти довільно вибраних GNSS-станцій. Виконано порівняльний аналіз ZTD, отриманої за допомогою різного РРР-програмного забезпечення, та відповідного тропосферного продукту Міжнародної служби GNSS (IGS). Обчислені ZTD отримано за допомогою APPS, CSRS-PPP, MagicGNSS, gLab, RTKLIB і GipsyX. Середню квадратичну помилку використано як показник точності оцінки ZTD. Встановлено, що GipsyX отримує оцінки ZTD, дуже близькі до значення тропосферного продукту IGS. Тропосферні моделі, реалізовані нині у RTKLIB і gLAB, не враховують належно погодні та атмосферні умови. РРР-корекції, що використовуються онлайн-сервісами CSRS-PPP і APPS, є задовільними. Аналіз точності ZTD, отриманих із GNSS-спостережень РРР-методом, надає уявлення про залежність алгоритму опрацювання та його вплив на оцінку тропосферних затримок. Результати проведеного дослідження вирішують важливу науково-прикладну проблему методології оцінки вмісту водяної пари в атмосфері Землі на основі отриманих із даних GNSS-спостережень ZTD.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського