РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000790969<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яловик В. 
Історія розвитку спортивної ходьби на Волині в роки незалежної України / В. Яловик, А. Яловик, А. Марчук // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2021. - № 3. - С. 42-47. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На Волині спортивна ходьба вроки незалежної України стає однією із провідних дисциплін легкої атлетики. У процесі розвитку спортивна ходьба відіграла значну роль у прославленні Волині та України на міжнародних змаганнях різного гатунку. Спортсмени, які займаються спортивною ходьбою, зробили значний внесок у розвиток легкої атлетикина Волині, України, Європи та світу. Розвиток спортивної ходьби оцінюється результатами підготовки спортсменів високого класу та їх успішними виступами на змаганнях. Неодноразово на європейських і світових змаганнях піднімався прапор України та грався Гімн нашої держави на честь перемоги наших спортсменів. Результати виступів спортсменів не завжди об'єктивно висвітлюються таз роками вони стають забутими. Мета дослідження - проаналізувати історичний розвиток спортивної ходьби на Волині вроки незалежності України. Проведено історико-педагогічний аналіз архівних документів, звіти спортивних організацій ("Спартак", "Динамо", "Колос", "Україна", "Авангард" ) спортивного управління Волинської обласної держадміністрації, опитування тренерів і керівників спортивних товариств, ДЮСШ, інформаційних ресурсів мережі Інтернет. Аналіз та узагальнення архівних даних, опитування тренерів надали можливість розкрити історичний розвиток спортивної ходьби на Волині. Спортивні організації в 1991 р., після розпаду СРСР, змогли зберегти цей вид легкої атлетики. Із роками поступово розширювалося коло організацій, які сприяли розвитку спортивної ходьби на Волині. Це надало можливість спортсменам Волині досягати значних результатів та успішно виступати на міжнародних змаганнях. За роки незалежності України на Волині підготовлено 7 учасників Олімпійських ігор, 15 - МСУМК, 31 - МСУ, 100 - КМСУ. Спортсмени Волині за цей період на кубках і чемпіонатах Європи та світу здобули 11 золотих, 6 срібних і 4 бронзових нагород. Здійснений історико-педагогічний аналіз розвитку спортивної ходьби на Волині надав змогу виокремити певні досягнення спортсменів у незалежній Україні. Великий внесок у розвиток спортивної ходьби на Волині зробили: ВНУ імені Лесі Українки, Любешівська дитячо-юнацька школа. ВНУ ім. ЛесіУкраїнки стала базою для забезпечення дорослих спортсменів, а ДЮСШ смт. Любешова - дітей шкільного віку в проведенні тренувальних занять. Крім того, вище названі заклади відіграють важливу роль у житті спортсменів, надають можливість підвищувати спортивну майстерність і прославляти Україну та Волинь на міжнародних змаганнях різного гатунку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.116.3(4УКР-4ВОЛ)64

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського