РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791158<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лазарук Т. Ю. 
Аналіз зв'язку Bsml поліморфізму гена VDR із зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози у пацієнтів з коморбідною патологією: хронічним панкреатитом та хронічним обструктивним захворюванням легень / Т. Ю. Лазарук, О. І. Федів, О. Ю. Оліник // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 2. - С. 68-74. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - провести аналіз асоціації Bsml поліморфізму гена рецептора вітаміну D у пацієнтів з коморбідністю і хронічним панкреатитом (ХП) та хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ), а також провести корекцію рівня вітаміну D. Вивчено стан здоров'я 57 хворих на ХП із супутнім ХОЗЛ, які перебували на стаціонарному лікуванні в гастроентерологічному відділенні КНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня". ХОЗЛ перебував у стані стійкої або нестійкої ремісії. Середній вік обстежених хворих (<$E52,36~symbol С~1,8>) років, тобто переважали особи працездатного віку. Піятдесят сім обстежених пацієнтів мали дефіцит вітаміну D. Пацієнтів з нормальним рівнем вітаміну не зафіксовано. Отже, середній рівень вітаміну D у респондентів з недостатністю був <$E59,22~symbol С~4,21>, а за дефіциту вітаміну D - <$E36,13~symbol С~7,61>. Після проведеного генотипування і поділу за визначеним генотипом підібрано схему корекції вітамінодефіциту. Для генотипу G/G призначено холекальциферол у дозі 6000 МО тривалістю 2 міс. Хворі з генотипом G/A та A/A одержували вищевказаний препарат у дозі 8000 МО впродовж двох міс. з подальшим визначенням рівня вітаміну D у сироватці крові. Висновки: для носіїв алеля A (генотипи AA і AG) встановлено генетичний ризик розвитку дефіциту вітаміну D за вищевказаним генетичним маркером вище середньопопуляційного рівня. Для пацієнтів із помірною та вираженою зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози та ознаками синдрому мальабсорбції рекомендується перевіряти не лише рівень 25(OH)D у сироватці крові, але й проводити визначення поліморфного варіанта гена VDR для затвердження подальшої тактики лікування і визначення оптимальної дози препарату та перевірки його ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського