РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791163<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іващук О. І. 
Операції Вертгейма. Здобутки і проблеми / О. І. Іващук, Р. В. Сенютович, Б. І. Шумко, С. Л. Говорнян, І. Б. Халатурник // Буков. мед. вісн. - 2021. - 25, № 2. - С. 103-108. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - представити сучасні модифікації операції Вертгейма і проаналізувати результати цього втручання в Чернівецькому онкологічному диспансері. Методи досліджень: аналіз літератури, дані Інтернету за останні 10 років, дані про захворюваність на рак шийки матки (РШМ) на Буковині, за даними оргметодкабінету, аналіз історій хвороб пацієнток, що перенесли операції Вертгейма за останні 10 років. Представлено оригінальний опис техніки радикальної гістеректомії у випадку РШМ, запропонованої Вертгеймом. Розглянуто модифікації операції Вертгейма з різними класифікаціями втручань. До перших класів класифікацій включено екстрафасціальні гістеректомії без видалення клітковини і фасціальних утворень малого таза, що, власне, суперечить принципам операції Вертгейма. Обговорено результати лапароскопічних радикальних гістеректомій за РШМ. У трайлах 2019 р. відзначено перевищення рецидивів після лапароскопічних радикальних гістеректомій утричі у порівнянні з відкритою технікою. Необхідні додаткові дослідження. Розглянуто епідеміологію РШМ в Україні та на Буковині. Захворюваність на РШМ в Чернівецькій обл. становила біля 70 хворих на рік або 8,4 на 100 000 жіночого населення (дані 2016 - 2018 рр.). Смертність і від 40 до 43 осіб або 4,3 - 4,7 на 100 000 населення. Операція Вертгейма виконується у 26 - 34 осіб і супроводжується мінімальним числом легких ускладнень. Летальності не відзначали. Висновок: операція Вертгейма залишається основним і безпечним методом лікування РШМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59 + Р715.744

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського