РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гура К. Ю. 
Аналіз сучасних тенденцій декарбонізації та екомодернізації енергетики України і світу / К. Ю. Гура, В. Г. Петрук // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2021. - № 5. - С. 19-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Декарбонізація - це не питання моди, а гостра проблема виживання людства. Глобальна зміна клімату - це найепохальніший виклик, з яким стикнулось людство, на довгострокову перспективу і який вимагає негайних дій. Зміна клімату - це одне з основних питань екологічної безпеки. Точніше визначення декарбонізації - це комплекс заходів, методів і технологій, націлених на обмеження темпів глобального потепління. Вони базуються на: 1 - обмеженні видобування та використання вуглецевмісної сировини і 2 - зменшенні викидів парникових газів (насамперед CO2 і випарів H2O) в атмосферу. Україна відповідно до Паризької угоди (2015 р.) взяла на себе зобов'язання до 2030 р. скоротити рівень парникових газів на 40 % (а за оновленими даними і 55 %) у порівнянні з доіндустріальним рівнем (тобто 1990 р.). Однак великий шлях до цілковитої декарбонізації країни тільки починається. Декарбонізація енергетики і економіки в цілому - шлях до спасіння людства і екосистем. Це завдання людство поставило виконати до 2050 р. У протилежному випадку - кліматичної катастрофи уникнути не вдасться. При цьому останні десятиліття стали найтеплішими в історії людства. Площа арктичного льоду скорочується. Підвищення температури атмосфери приблизно на 2 <$E symbol Р>C відповідає підвищенню рівня моря на 6 метрів і більше. Катастрофічні пожежі, повені, засухи, урагани, цунамі стали нормою. Біологічне різноманіття скорочується (до 1950 - 60 рр. один вид тварин або рослин зникав на Землі в рік, а сьогодні - один або декілька видів - в день, тобто, щонайменше, ця швидкість зникнення зросла у 365 разів). Океани нагріваються та задихаються від відходів нафти і пластика. І цей екологічно загрозливий перелік, на жаль, можна продовжувати. Таким чином, людству нічого не залишається, як обрати безвуглецевий шлях розвитку, тобто декарбонізацію та екомодернізацюї економіки, альтернативи немає. Мета статті - аналіз сучасних тенденцій, трендів і процесів декарбонізації та екомодернізації енергетики та промисловості України і світу в умовах глобальних змін клімату.


Індекс рубрикатора НБУВ: З15(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського