РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дячук О. А. 
Методи та моделі оцінки енергетичного переходу на прикладі Житомирської об'єднаної територіальної громади / О. А. Дячук, А. О. Семенюк // Економіка і прогнозування. - 2021. - № 4. - С. 74-101. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Представлено результати сценарного моделювання та оцінка здійснення енергетичного переходу до 2050 р. у Житомирській об'єднаній територіальній громаді (ОТГ), що передбачає зміну сьогоднішньої, заснованої на викопних вуглецеємних енергоресурсах, моделі функціонування енергетики ОТГ на найсучаснішу - таку, що на 100 % використовує відновлювані джерела енергії (ВДЕ), задовольняючи при цьому усі енергетичні потреби і сприяє сталому розвитку ОТГ згідно з відповідними цілями ООН. Для цього вперше розроблено оптимізаційну економіко-математичну модель TIMES-Житомир (аналогів в Україні немає), що базується на національній моделі TIMES-Україна і включає 647 енергетичних технологій - уже наявних або таких, які найближчими роками можуть бути представлені на вітчизняному ринку. Для розробки моделі TIMES-Житомир було опрацьовано малодоступну місцеву енергетичну статистику, за результатами якої за формою Міжнародного енергетичного агентства вперше сформовано енергетичний баланс для великого міста України - Житомира, а також побудовано базову енерготехнологічну систему Житомирської ОТГ. Із використанням моделі TIMES-Житомир уперше розроблено та змодельовано чотири сценарії розвитку енергетичної системи Житомирської ОТГ, що охоплює усі економічні сектори, у т.ч. домогосподарства. Перший сценарій - базовий - показує можливу динаміку розвитку енергетичної системи без проведення цілеспрямованої політики з енергоефективності, розвитку ВДЕ тощо. Три інших сценарії націлені на дослідження можливостей переходу ОТГ до 2050 р. на 100 % відновлюваної енергетики та використання екологічно чистих технологій. Результати моделювання підтвердили, що наявний ресурс відновлюваної енергетики та технологічний потенціал дозволяє Житомирській ОТГ здійснити енергетичний перехід до 2050 р. в економічно доцільний та соціально прийнятний спосіб, суттєво скоротивши енергоємність і вуглецеємність місцевої економіки, практично усунувши викиди парникових газів (ПГ), підвищивши добробут громадян та створивши щонайменше 10 тис. нових робочих місць. Це також суттєво сприятиме Житомирській ОТГ досягнути щонайменше десяти із сімнадцяти Цілей сталого розвитку ООН. Представлені результати дослідження завдяки своїй новизні та актуальності поставленого завдання можуть бути використані науковцями в рамках їх досліджень, органами влади та експертами при розробленні стратегій, планів, програм економічного, енергетичного, транспортного, кліматичного, екологічного та іншого характеру не тільки на локальному, а й на регіональному та національному рівнях. Також їх можна вважати одним із перших кроків у підготовці комплексної стратегії розвитку Житомирської ОТГ, спрямованої на досягнення кліматичної нейтральності відповідно до сучасних цілей Європейського Союзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-969 + У9(4УКР-4ЖИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського