РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791228<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khraban T. 
Emotional and semantic dominant in the poetry of the participants in Joint Forces Operation = Емоційно-смислова домінанта військово-поетичного дискурсу учасників операції Об'єднаних сил / T. Khraban // Філол. трактати. - 2021. - 13, № 1. - С. 132-139. - Бібліогр.: 138 назв. - англ.

Мета статті - виявлення емоційно-смислової домінанти поезії учасників операції Об'єднаних сил. Зведення складних емоцій до невеликої групи базових емоцій робить можливим визначення емоційно-смислової домінанти тексту. Семантичний аналіз дозволив виявити емоційно-смислову домінанту на рівні семантичних відносин між словами, а дискурс-аналіз забезпечив її розкриття на рівні змістової структури тексту. Матеріалом для проведення цього дослідження була обрана поезія учасників Операції об'єднаних сил, що розміщена на сторінках груп соціальної сети Facebook "Вірші АТО. Солдат", "Пісні, створені в зоні АТО". Для поезії характерні парні комбінації емоції гніву зі страхом, відразою, сумом, зневагою, радістю. Гнів також стає елементом більш складних емоцій, що складаються з декількох компонентів. На мовному рівні гнів знаходить своє вираження увербальній агресії. Смислову домінанту поезії в ракурсі емоції гніву можна виразити як "Я ненавиджу війну". Емоції горя і печалі часто комбінуються з іншими базовими емоціями для створення похідних складних об'єднань. На мовному рівні основним засобом вираження горя і печалі є лексичні одиниці, що мають семантичні компоненти "смерть", "біль", "втрата", "пекло", "смуток", "самотність", "образа", "розчарування", "безнадійність". Смисловою домінантою в ракурсі емоцій горя і печалі є прохання о психологічній підтримці. Емоція страху пов'язана з появою "екзистенціальної тривоги", сенс якої полягає у відчутті людиною загрози небуття. Емоція страху часто межує з емоцією провини. Основним засобом вираження емоцій страху і провини є лексичні одиниці, що мають семантичні компоненти "смерть", "втрата", "жертва", "небо", "пекло". Смисловою домінантою поезії в ракурсі емоцій страху і провини є уявлення комбатантів про смерть і безсмертя людини у контексті філософсько-релігійного контексту. Основним засобом вираження емоції радості є емотиви, що мають семантичні компоненти "щастя", "світ", "перемога", та окличні речення. Смисловою поезії в ракурсі емоції радості є ідея миру. Висновки: в поезії учасників операції Об'єднаних сил превалюють емоції гніву, страждання, страху. Однак, будь-які емоції існують не в безвідносному прояві, а в розмаїтті комбінацій з іншими базовими емоціями, створюючи різні конгломерати. Загальною смисловою домінантою поезії учасників Операції об'єднаних сил є "Ні війні".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського