РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791260<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дергачова В. В. 
Управління детермінантами конкурентної девальвації: теоретичні та практичні аспекти / В. В. Дергачова, М. О. Кравченко, О. В. Виноградова, В. Я. Голюк, К. О. Кузнєцова // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 1. - С. 281-292. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження теоретичних і практичних аспектів управління детермінантами конкурентної девальвації (КД), зокрема її сутності, інструментів її реалізації, а також позитивним і негативним наслідкам її впливу на економіку країни, яка її реалізує та торговельних партнерів цієї країни. Визначено, що конкурентна девальвація є навмисною девальвацією валюти, ініційованою (та офіційно, і неофіційно) центральним банком із метою зниження вартості експортних товарів для іноземних покупців, таким чином сприяючи розвиткові внутрішнього виробництва, розв'язанню проблеми безробіття та зниженню дефіциту платіжного балансу. Визначено, що найбільш відчутно вплив КД проявляється в таких секторах економіки країни: зовнішньоторговельний, промисловий, аграрний, фінансовий і сектор послуг. У результаті дослідження встановлено, що ступінь ефективності КД для стимулювання економічного зростання країни детермінується такими факторами: структура зовнішньої торгівлі, частка імпортованої сировини та комплектуючих у вартості готової продукції, зовнішньоторговельні бар'єри, темпи економічного зростання в інших країнах, еластичність попиту на експортну продукцію, поширеність фіксованих контрактів на сировину та інструментів хеджування ризиків, ефект J-кривої. Виокремлено позитивні та негативні наслідки КД для країни, яка її реалізує, та її торговельних партнерів. Очікуваними позитивними результатами для країни, що девальвує свою валюту, є зростання обсягів експорту та підвищення внутрішнього попиту, що повинно сприяти вищому рівню зайнятості та економічному зростанню. Серед негативних наслідків конкурентної девальвації такі: зниження купівельної спроможності населення, здорожчання імпорту та зменшення його обсягів, зростання рівня інфляції; зростання вартості обслуговування боргів, номінованих в іноземній валюті; зниження обсягів іноземних інвестицій; стримування науково-технічного розвитку та відплив висококваліфікованої робочої сили за кордон.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 + У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського