РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791263<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семенець А. О. 
Статистичне дослідження формування доходів місцевих бюджетів в умовах децентралізації / А. О. Семенець, Д. М. Тюріна, Є. Ю. Кузькін, О. В. Ярмак // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 1. - С. 310-319. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено економіко-статистичні дослідження тенденцій формування доходів місцевих бюджетів (МБ) унаслідок реформи децентралізації, ідентифікації основних проблем, таких як: значна диференціація у бюджетній забезпеченості регіонів, що виникає через низку чинників (соціальних, географічних, ресурсних, законодавчих); залежність регіонів від центральних органів влади через відсутність дієвих механізмів передавання повноважень на місця, що гальмує ефективність і знижує доцільність делегування деяких функцій; недостатній рівень фінансової забезпеченості регіонів. А також виявлення напрямів їх усунення. Основними напрямами розв'язання зазначених проблем є створення умов для нарощення власних доходів МБ в умовах обмеженості бюджетних коштів. Дослідження показали, що соціально-економічний розвиток (СЕР) регіонів України має значну диференціацію за адміністративно-територіальними одиницями (АТО), що відображається на рівні та якості життя населення в регіонах, рівні їхньої конкурентоспроможності, розвитку економіки, соціально-економічного стану. Державна регіональна політика, що велася країною десятиліттями, створила глибоку залежність регіонів від центру і брак стимулів до розвитку власними силами на основі розроблення механізмів ефективного використання потенціалу регіонів України. Саме на ліквідацію цих негативних тенденцій і направлена політика децентралізації, що проводиться останнім часом. Успіх цієї політики може бути забезпечений тільки на основі вдосконалення та реформування системи фінансування місцевого самоврядування. МБ є основним інструментом, за допомогою якого місцева влада реалізує на практиці програму СЕР регіону. Але в даний час механізм формування МБ є неефективним, що підтверджується недостатньою кількістю фінансових ресурсів у МБ для проведення самостійної програми СЕР. На основі статистичної інформації досліджено структуру та склад доходів МБ, визначено їх вплив на СЕР регіонів України. Проведені дослідження надають можливість зробити висновок про те, що для успішної реалізації політики децентралізації потрібний індивідуальний підхід до формування кожної адміністративно-територіальної одиниці з грунтовним опрацюванням економічної достатності та самостійності цієї одиниці, а також на цій основі соціально-економічного розвитку цієї АТО в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.2-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського