РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791275<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Marchenko O. 
The potential of small business to improve the qualitative characteristics of employment: problems of estimation and realization in Ukraine = Потенціал малого бізнесу щодо поліпшення якісних і кількісних характеристик зайнятості населення: проблеми оцінки і реалізації в Україні / O. Marchenko, L. Khitsenko, A. Maliy, K. Chernenko, I. Verkhovod // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 1. - С. 430-441. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета роботи - визначення здатності малого бізнесу (МБ) виступати компенсатором негативних тенденцій, що виникають у сфері зайнятості у великому (ВБ) і середньому (СБ) бізнесі української економіки. Орієнтовано не лише на наявність робочих місць, створених у МБ для осіб, які звільняються з великих і середніх підприємств, а й на спроможність МБ створити економічні передумови для поліпшення якісних характеристик зайнятості в цій галузі та в цілому в економіці. Побудовано мультиплікативний термін, який виражає вплив, спричинений різними характеристиками економічної діяльності в МБ, ВБ і СБ, на динаміку заробітної плати як основний показник економічного потенціалу для поліпшення характеристик зайнятості у відповідному секторі економіки. Перший фактор - це загальна кількість підприємств як вираження економічної діяльності підприємців та їхньої переваги роботі в офіційному (зареєстрованому) секторі національної економіки. Другий фактор - це середня кількість працівників на підприємстві певного сектору як вираження масштабу ресурсів, накопичених середнім суб'єктом господарської діяльності. По-третє, масштаб випуску, створений підрозділом працівника в певному секторі, як вираження рівня продуктивності праці, задіяного в цьому секторі. По-четверте, на обсяг заробітної плати впливає розподіл загальної продукції (яка використовувалась для оцінки продуктивності праці) між різними напрямами продуктивного споживання, тобто частка заробітної плати в загальному доході малих підприємств. Результати, отримані факторним аналізом, не підтвердили тезу про спроможність МБ компенсувати негативні тенденції, що спостерігаються щодо зайнятості в секторах ВБ і СБ української економіки. Тенденції, що склалися у створенні та розподілі доданої вартості в МБ, не сприяють поліпшенню кількісних та якісних характеристик зайнятості в МБ та в цілому в українській економіці. Така ситуація свідчить, що МБ в умовах негативної макроекономічної динаміки виявився неспроможним накопичувати ресурси (хоча б шляхом концентрації ресурсів на меншій кількості суб'єктів господарювання, що виявляться здатними забезпечувати вищу ефективність їх використання) потрібні для поліпшення впливу сектору МБ на відтворення зайнятості в економіці України. Крім того, вагоме відставання рівня оплати праці в МБ від ВБ і СБ і від СБ в економіці рівня залишається важливим елементом механізму відтворення заниженого рівня оплати праці в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-640.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського