РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791276<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pukhyr S. 
Management features of the state fund for regional development of Ukraine under the conditions of current challenges = Особливості менеджменту державного фонду регіонального розвитку України в умовах сучасних викликів / S. Pukhyr, M. Khmelyarchuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 1. - С. 442-452. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Узагальнено аргументи і контраргументи в межах наукової дискусії з питання управління коштами державного фонду (ДФ) регіонального розвитку (РР) України. Мета дослідження - оцінка ефективності управління коштами зазначеного фонду з позиції підвищення ефективності державної фінансової підтримки в Україні. Систематизація літературних джерел і підходів до розв'язання проблеми ефективного використання коштів державного бюджету для фінансування цілей регіонального розвитку засвідчила, що загалом існує позитивна оцінка доцільності функціонування ДФ РР в Україні, але водночас існують і суттєві недоліки та проблеми щодо забезпечення фінансування заходів розвитку регіонів. Актуальність розв'язання наукової проблеми полягає в тому, що, будучи вагомим бюджетним ресурсом для реалізації цілей і завдань РР, кошти фонду використовуються недостатньо ефективно через неналежний його менеджмент. Дослідження питання особливостей менеджменту ДФ РР України в умовах сучасних викликів проведено з позиції оцінки дотримання національного законодавства бюджетної дисципліни, економічної та соціальної доцільності та з урахуванням таких фактороів: забезпечення повного дотримання бюджетного законодавства України; відсутності порушень строків розподілу коштів фонду; відсутності порушень при плануванні, відборі та затвердженні інвестиційних програм і проектів РР; спрямування встановленої частки коштів фонду на економічний розвиток регіонів; своєчасне та в повному обсязі освоєння коштів на запланованих об'єктах; дієва система внутрішнього контролю ефективного використання бюджетних коштів; за результатами дослідження підготовлено висновки. Методичним інструментарієм проведеного дослідження стали методи економіко-статистичного аналізу, групування, порівнянь, індексного аналізу і факторного аналізу. Періодом дослідження обрано 2016 - 2020 рр. Наведено результати емпіричного аналізу, який засвідчив, що мають місце системні проблеми щодо організації менеджменту ДФ РР. Дослідження емпірично підтверджує та теоретично доводить, що потрібно поновити положення статті 24і Бюджетного кодексу України щодо визначення ресурсів фонду в обсязі не менше ніж один одного відсоток від загального фонду Державного бюджету України; розподіл коштів фонду має враховувати територіальну диференціацію за індексом регіонального людського розвитку; визначення додаткових критеріїв відбору проектів РР, які забезпечать досягнення позитивних економічних змін у регіонах; організувати ефективну систему внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3-18 + У049(4УКР)626 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського