РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mykhaloiko I. S. 
Urinary thrombin as a marker of local disseminated intravascular coagulation in patients with chronic kidney disease = Тромбін у сечі як маркер локального дисемінованого внутрішньосудинного згортання у хворих на хронічну хворобу нирок / I. S. Mykhaloiko // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 4. - С. 81-86. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Мета дослідження - вивчення діагностичних маркерів прихованого локального синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ) у сечі хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН). Для вирішення поставленої мети проведено одномоментне проспективне обсерваційне дослідження із залученням 140 пацієнтів із ХХН, серед них 71,4 % хворих на гломерулонефрит (ГН) і 28,6 % на діабетичну нефропатію (ДН). Діагностовано наявний ДВЗ-синдром за шкалою International Society of Thrombosis and Haemostasis (ISTH) (>> 5 балів) у 18,6 %. З метою діагностики локального прихованого (nonovert) ДВЗ-синдрому в нирках визначено рівень тромбіну в сечі хворих, у яких за шкалою ISTH було << 5 балів. У сечі практично здорових осіб рівень тромбіну не перевищував 1 нг/мл, тому констатовано відсутність тромбінурії при рівні тромбіну << 1 нг/мл. У 56,1 % хворих виявлено рівень тромбіну в сечі >> 1 нг/мл. Середній рівень тромбіну в сечі цих хворих становив 6,5 (4,8; 10,6) нг/мл. Наявність тромбінурії свідчить про інтенсивність моноцитарно-макрофагального запалення в гломерулах і може бути критерієм прихованого, локального ДВЗ-синдрому в нирках. Асоціація наявного ДВЗ-синдрому зі зниженням альбуміну крові, зниженням швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ), підвищенням добової екскреції білка свідчить про його виникнення при тяжкому перебігу основного захворювання, за наявності нефротичного синдрому та в пізніх стадіях ХХН. Рання ж діагностика прихованого локального ДВЗ-синдрому була б більш корисною, оскільки процес є ще зворотнім та контрольованим, а своєчасне застосування терапії антиагрегантами й антикоагулянтами дозволило б вплинути на перебіг та прогресування ХХН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414 + Р252.711.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського