РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791352<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Beniuk V. O. 
Assessment of correction effectivenes of psychoemotional state in pregnant women after application of assisted reproductive technologies = Оцінка ефективності корекції психоемоційного стану у вагітних після використання допоміжних репродуктивних технологій / V. O. Beniuk, V. G. Ginzburg, L. M. Vygivska, I. V. Maidannyk, O. O. Chorna, V. F. Oleshko, Yu. L. Marushchenko, L. D. Lastovetska // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 4. - С. 131-138. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - визначити роль та ефективність запропонованого лікувально-профілактичного комплексу та комплексу психоемоційної корекції в динаміці вагітності у вагітних після допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) для вдосконалення тактики антенатального спостереження та профілактики акушерських і перинатальних ускладнень. Комплексно обстежено та проведено комплекс лікувально-профілактичних заходів у 299 вагітних жінок: до основної групи увійшли 249 жінок, вагітність яких настала в результаті застосування ДРТ. Контрольну групу склали 50 вагітних зі спонтанним настанням вагітності. Комплекс лікувально-профілактичних заходів для вагітних після ДРТ включав: мікронізований прогестерон, магнію оксид легкий, фолієва кислота, L-аргініну аспартат, Омега-3 поліненасичені жирні кислоти, тривала психологічна корекція - напередодні програми ДРТ, на 8 - 10 тижні вагітності, на 16 - 18 тижні вагітності та на 28 - 30 тижні вагітності. Упровадження запропонованого комплексу психоемоційної корекції сприяло встановленню рівнів реактивної тривожності та особистісної тривожності на помірному рівні в жінок підгрупи IA - 44 (89,8 %) та 43 (87,6 %), IIA - 43 (89,6 %) та 44 (91,7 %) і IIIA - 30 (83,3 %) та 26 (72,2 %), що вважається адаптивним, фізіологічним типом під час вагітності. Позитивний вплив запропонованого комплексу психоемоційної корекції демонструє покращення процесів формування типу компонента гестаційної домінанти, повернення його до оптимального типу в жінок підгрупи IA - 41 (83,6 %), IIA - 39 (81,3 %) і IIIA - 26 (72,2 %), що наближається до фізіологічного перебігу вагітності та сприяє зменшенню перинатальних та акушерських ускладнень серед вагітних вказаних підгруп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с + Р716.216.62 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського