РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гута С. І. 
Частота обов'язкових для використання клінічних і лабораторних діагностичних критеріїв системного червоного вовчака за наявності активних цитомегаловірусної та вірус М. Е. Епштейна - І. Барр інфекцій, їх діагностична цінність / С. І. Гута, О. О. Абрагамович, У. О. Абрагамович, Л. В. Циганик, В. В. Чемес // Львів. клініч. вісн. - 2020. - № 4. - С. 42-53. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

У хворих на системний червоний вовчак (СЧВ) є потреба пошуку маркерів, які б дозволили інформувати про наявність активних цитомегаловірусної (ЦМВ) та вірус М. Е. Епштейна - І. Барр (ЕБВ) інфекцій. Мета роботи - з'ясувати частоту обов'язкових для використання клінічних і лабораторних діагностичних критеріїв системного червоного вовчака за наявності активних цитомегаловірусної та вірус М. Е. Епштейна - І. Барр інфекцій, їх діагностичну цінність. У дослідженні 120 хворих на СЧВ залежно від наявності активних ЦМВ і ЕБВ поділено на групи: з активною ЦМВ-інфекцією (ДГ1), активною ЕБВ-інфекцією (ДГ2), активними ЦМВ і ЕБВ (ДГ3), без активних ЦМВ і ЕБВ (ГП). У хворих ДГ1 достовірно частіше, ніж у хворих ГП, є артрит, психоз, лейкопенія, підвищення титру АТ до двоспіральної ДНК (анти-ДНК) та антифосфоліпідних АТ, у хворих ДГ2 - фотосенсибілізація, виразки слизових оболонок, тромбоцитопенія та підвищення титру анти-ДНК, у хворих ДГ3 - еритема за типом "метелик", лімфопенія, виявлення вовчакового антикоагулянту та підвищення титру антинуклеарних АТ. Найвищу діагностичну цінність для діагностики активної ЦМВ-інфекції мають артрит, психоз, лейкопенія та підвищення титру антифосфоліпідних АТ, активної ЕБВ-інфекції - фотосенсибілізація, виразки слизових оболонок і тромбоцитопенія. Висновки: у хворих на системний червоний вовчак із активною цитомегаловірусною інфекцією, активною вірус М. Е. Епштейна - І. Барр інфекцією, поєднанням активних цитомегаловірусної і вірус М. Е. Епштейна - І. Барр інфекцій достовірно частіше, ніж у хворих без активних інфекцій, виявляли певні клінічні та лабораторні маркери. Деякі з них мають найвищу діагностичну цінність для діагностики активних інфекцій, остаточна верифікація яких вимагає застосування прямих серологічних тестів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-4 + Р514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського