РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791526<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Риндіна Н. Г. 
Метаболічна терапія дисфункції міокарда та корекція судинної ендотеліальної функції у хворих на ревматоїдний артрит в поєднанні з артеріальною гіпертензією : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. Г. Риндіна; Державний заклад "Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров'я України". - Запоріжжя, 2020. - 23 c. - укp.

Визначено особливості перебігу поєднання АГ (артеріальна гіпертензія) з РА (ревматоїдний артрит). Виявлено достовірно більш виражені процеси ремоделювання міокарда, з перевагою концентричної гіпертрофії лівого шлуночка. Досліджено прояви оксидативного стресу за показниками ізольованих подвійних зв'язків, дієнових кон'югатів, дієнових кетонів, шифових основ, малонового альдегіду, прояви ендотеліальної дисфункції з визначенням кінцевих метаболітів оксиду азоту та асиметричного диметиларгініну. Підтверджено достовірно більш виражену активацію системної запальної відповіді за показниками ІЛ (інтерлейкін) 1-В та високочутливого С-реактивного білку у хворих на АГ в поєднанні з РА. Виявлено тісні кореляційні зв'язки у хворих на АГ в поєднанні з РА між показниками оксидативного стресу, ендотеліальної дисфункції та показниками системної запальної відповіді, достовірні зворотні кореляційні зв'язки між показниками сумарних метаболітів азоту та співвідношенням ІЛ 1-В/ ІЛ 10 R = - 0,70 (р < 0,01), прямі кореляційні зв'язки між показниками АДМА (асиметричний диметиларгінін) та співвідношенням ІЛ 1-В/ ІЛ 10 R = + 0,59 (р < 0,01), АДМА та показниками рівня ізольованих подвійних зв'язків R = + 0,69 (р < 0,001). Вперше встановлено достовірну асоціацію показника АДМА з несприятливим прогнозом відносно ускладнень з боку серцево-судинної системи у хворих на АГ в поєднанні з РА та визначено його предикторну цінність щодо виникнення діастолічної дисфункції лівого шлуночка при рівні АДМА > 0,715 µмоль/л (95 % ДІ (дворічний інтервал) 0,795 to 0,937), випоту в порожнину перикарда при рівні АДМА > 0,841 µмоль/л (AUC 0,913, 95 % ДІ 0,836 to 0,961), виявлення атеросклеротичних бляшок в руслі ЗСА (загальна сонна артерія) при рівні АДМА > 0,794 µмоль/л (AUC 0,923,95 % ДІ AUC 0,849 to 0,968). Вперше проведено аналіз порівняння ефективності двох метаболічних препаратів мельдонію та L-аргініну аспартату у хворих на АГ в поєднанні з РА, які були включені в комплексну схему лікування протягом трьох місяців. Доведено, що додаткове призначення мельдонію в дозі 1000 мг на добу пацієнтам з АГ в поєднанні з РА достовірно впливало на зниження інтерлейкіна 1-В та рівня С-реактивного білку, а призначення L-аргініну аспарату в дозі 6 г на добу достовірно сприяло нормалізації ліпідного профілю та корекції функції, зниженню АДМА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-5 + Р410.031-37 + Р419.180.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446427 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського