РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791598<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семешко О. Я. 
Розвиток наукових основ технологій підвищення зносостійкості трикотажних полотен із натуральних волокон : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.19 / О. Я. Семешко; Херсонський національний технічний університет. - Херсон, 2020. - 44 c. - укp.

Розвинуто наукові основи технологій підвищення зносостійкості трикотажних полотен із натуральних волокон з метою виробництва конкурентоспроможної продукції та забезпечення споживачів високоякісним довговічним одягом. На основі теоретичних досліджень встановлено, що зношування трикотажних виробів відбувається не тільки під дією умов експлуатації, а й під час виготовлення та опорядження трикотажних полотен, а зносостійкість трикотажного одягу полягає у збереженні споживчих властивостей трикотажних полотен в умовах їх створення та під час експлуатації одягу. У результаті вивчення закономірностей комплексного впливу хімічних і структурних властивостей трикотажних полотен, технологій їх підготовки, хімічної будови барвників та умов експлуатації виробів на зносостійкість трикотажних полотен із натуральних волокон науково обґрунтовано шляхи підвищення їх зносостійкості. Розроблено технологію опорядження бавовняних трикотажних полотен, призначених для виготовлення верхнього одягу літнього асортименту для усіх статево-вікових груп, яка полягає у застосуванні суміщеної технології підготовки та полімерної композиції світлостабілізаторів у технології заключної обробки забарвленого трикотажу. Теоретично обґрунтовано й експериментально підтверджено ефективність проведення модифікації із застосуванням електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації вовняного трикотажу, призначеного для верхнього одягу весняно-осіннього асортименту, для підвищення його міцності, зниження звалювання та забезпечення високих колористичних показників і стійкості забарвлень кислотними барвниками до фізико-хімічних дій, зокрема до механічного впливу і світла, внаслідок підвищення міцності вовняних волокон після електророзрядної обробки та формування гладкої поверхні волокон, які не здатні до звалювання та відбивають більше падаючого світла. Зазначено, що ефективність використання запропонованих технологій підтверджується під час апробації у виробничих умовах і забезпечується за рахунок скорочення витрат на хімічні матеріали й енергоресурси. Зауважено, що очікуваний економічний ефект від впровадження розроблених технологій складе: для технології опорядження бавовняних трикотажних полотен 406,25 грн. на 100 кг бавовняного трикотажного полотна; для технології опорядження вовняних трикотажних полотен 1848,55 грн. на 100 кг вовняного трикотажного полотна.


Індекс рубрикатора НБУВ: М38-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446465 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського