РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791606<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко В. П. 
Агробіологічні основи підвищення продуктивності багаторічних бобових трав у різних ґрунтово-кліматичних зонах України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / В. П. Коваленко; Херсонський державний аграрний університет. - Херсон, 2020. - 44 c. - укp.

Теоретичного обгрунтувано та розроблено агробіологічні основи підвищення продуктивності в умовах Лісостепу України бобових культур - люцерни посівної, конюшини лучної та еспарцету посівного. Зазначено, що дослідження базувалися на встановленні кількісних параметрів формування та функціонування зон стабільного виробництва, рівня реалізації в них, залежно від погодних характеристик і агротехнічних факторів, продуктивного потенціалу згаданих культур, оптимізації розміщення посівів і розробленні та впровадженні у виробництво конкурентоспроможних, із високим рівнем окупності енергії, адаптивних до умов середовища технологій вирощування багаторічних бобових трав через удосконалення та комплексне поєднання основних агротехнічних прийомів у цілісному технологічному циклі. За результатами досліджень виробництву рекомендовано на чорноземних ґрунтах для одержання високої врожайності та якості люцерни посівної систему удобрення формувати шляхом внесення мінеральних добрив у дозі N60P60K90 та передпосівної обробки насіння інокулянтами. Визначено, що доцільно застосовувати оптимальну норму висіву люцерни при безпокривному посіві на рівні 8 млн схожих насінин на 1 га, що дозволяє сформувати оптимальну густоту стояння рослин у перший рік вегетації 250 - 300 шт./м2, у другий - 200 - 330 і третій рік - 160 - 170 шт./м2. На посівах люцерни доцільно проводити осіннє глибоке щілювання до 20 см, а також весняний обробіток пружинними боронами у поєднанні із з легкими тракторами та широкими шинами, що подовжує тривалість використання посівів, забезпечує високу продуктивність рослин та багатоукісну схему використання. При вирощуванні конюшини лучної слід використовувати сорт Агрос-12 з обробкою насіння інокулянтами та внесенням мінеральних добрив у дозі P60K90. Доведено, що для забезпечення максимальної продуктивності еспарцету посівного доцільно вносити мінеральні добрива нормою P60K90 та проводити скошування за висоти зрізу 11 см.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446473 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського