РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Камінська О. В. 
Токсиногенні мікроміцети роду Fusarium, біологічне обґрунтування заходів обмеження накопичення їх вторинних метаболітів у пшениці озимій та кукурудзі в Правобережному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / О. В. Камінська; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 28 c. - укp.

Присвячено вивченню інфікування зерна пшениці озимої грибами роду Fusarum, з'ясуванню питань, що стосуються видового складу патогенів, їх токсиногенних властивостей, дослідженню вмісту вторинних метаболітів у зерні пшениці озимої та кукурудзи, визначенню рівнів токсичності інфікованого зерна, аналізу ризиків продукування фузарієтоксинів у зерні кукурудзи під час його зберігання. За результатами трирічного польового досліду зафіксовано значні кількості дезоксиніваленолу та Т-2 токсину в зерні пшениці озимої контрольних посівах. Виявлено небезпеку щодо інфікування зерна і продукування мікотоксинів у зерні пшениці озимої в польових умовах, аявність у пшениці озимій високопатогенних видів F. graminearum, F. sporotrichiella (Bilai) обумовила накопичення, у концентраціях небезпечних для людей і тварин — дезоксиніваленолу, Т-2 токсину. Встановлено одночасне накопичення небезпечних концентрацій декількох токсинів: дезоксиніваленолу і зеараленону - у 25 % зразків або дезоксиніваленолу, зеараленону і Т-2 токсину — у 16,7% перевірених зразків зерна пшениці за умови ураження зернівки грибами роду Fusarium - від 31 до 37 %. З'ясовано, що під час зберігання зерна кукурудзи в різних елеваторах та зерносховищах протягом року в 6,5 % партій відбувалося накопичення дезоксиніваленолу і Т-2 токсину у кількостях, що не допускаються для використання навіть для кормових потреб. Внаслідок контамінації мікотоксинами 11,7 % партій зерна кукурудзи були не придатними для продовольчих, технічних потреб та експортування. Виявлено партії зерна кукурудзи, що були контаміновані одночасно двома і трьома мікотоксинами в різних комбінаціях. Рівень токсинів в зерні кукурудзи мав тенденцію до збільшення протягом весняного та літнього періодів. Доведено ефективність використання фунгіцидів під час вегетації, зокрема за протруєння насіння Раксілом Ульта 120 FS, т. к. с. у поєднанні з обробкою посівів у фазу цвітіння Байзафоном, з. п., що сприяло зменшенню ураження грибами роду Fusarium та зниженню рівнів мікотоксинів. Удосконалено скринінговий метод тонкошарової хроматографії за допомогою колоночної очистки з силікагелем, завдяки чому можна проводити токсикологічний скринінг зерна з високою специфічністю до фузарієтоксинів: Т-2 токсину, зеараленону, дезоксиніваленолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13 + П491.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського