РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791794<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Діамант В. А. 
Фізико-хімічні властивості неводних розчинів біс(оксалато)боратів та біс(саліцилато)боратів лужних металів та амонію : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / В. А. Діамант; Національна академія наук України, Інститут загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського. - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

Визначено вплив умов синтезу, складу розчинника та температури на будову і транспортні властивості електролітів на основі біс(оксалато)боратів і біс(саліцилато)боратів лужних металів та йону амонію. Відпрацьовано методики їх синтезу, очистки, вивчено фізико-хімічні властивості, досліджено електрохімічні характеристики й особливості транспорту йонів в електролітних системах біс(хелато)борат лужного металу і тетраметиламонія - розчинник. За результатами досліджень компонентів електролітів установлено вплив ряду факторів на фізико-хімічні й електрохімічні властивості електролітних систем на їх основі. ЯМР та ІЧ дослідженнями визначено схильність біс(саліцилато)борат аніону до утворення координаційного зв'язку атома бору з (NH2)(NH)-групою розчинника, що сприяє появі сольватних комплексів солі та розчинника і є основою зміни фізико-хімічних та електрохімічних властивостей електроліту. Встановлено, що будова аніону впливає на розчинність, термічну стійкість та електролітичну дисоціацію цих солей в апротонних диполярних розчинниках. Низькосиметричний іон біс(саліцилато)борату краще взаємодіє з АДР, ніж високосиметричний біс(оксалато)борат-іон. На основі співставлення динамічної в'язкості та провідності у системах Me4NBSB - 0,5 М DMAA та Me4NBSB - 0,5 М DMFA показано вплив розчинника на формування транспортних властивостей електролітів на основі біс(саліцилато)боратів одновалентних катіонів (K+, Na+, Li+ Me4N+). Експериментально доведено, що збільшення концентрації солі та розчинника збільшує вдвічі електропровідність електролітів у діапазоні температур від 30 °С до 80 °С без зміни діапазону потенціалів електрохімічної стабільності (4,0 - 4,3 В). З'ясовано, що провідність біс(саліцилато)борату тетраметиламонію в ацетонітрилі становить 2,34 мСм / см за концентрації 0,75 М / кг. Виміряні значення електропровіднності: біс(саліцилато)борату натрію в OXN (0,5 М / кг) - 3,5 мСм / см, біс(саліцилато)борату літію (0,6 М / кг) в EK / DMK - 1,25 мСм / см, біс(оксалато)борату літію (0,6 М / кг) в EK / DMK - 4,2 мСм / см. Діапазон потенціалів електрохімічної стабільності для біс(саліцилато)боратів лужних металів і тетраметиламонію (Na+, Li+ Me4N+) та 6іс(оксалато)боратів становить понад 4 В, що свідчить про перспективність їх для застосування у хімічному джерелі струму (ХДС). Розроблено новий електроліт для натрій-іонного акумулятора - розчин NaBSB в оксолан-2-он (OXN).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.3

Шифр НБУВ: РА445898 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського