РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000791988<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опанасенко С. Є. 
Меритократія як засіб побудови ефективної держави: теоретико-методологічний аналіз : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С. Є. Опанасенко; Державна служба зайнятості України, Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади дослідження меритократії як засобу побудови ефективної держави. На підставі цього систематизовано основні дослідницькі підходи до її визначення як сукупну характеристику окремої освітньої системи, яка забезпечує формування потужних управлінських систем із широко розвиненими демократичними принципами. Ідентифіковано вплив меритократії на побудову ефективної держави, що передбачає інституціоналізацію управління, яке здійснюється професійними управлінцями, здатними гарантувати результативність своєї діяльності. Показано подвійну функціональність впливу меритократії на побудову ефективної держави, а саме: меритократія, забезпечуючи збалансованість інституційних засад держави, сприяє ефективності функціонування її інститутів. Як структурно-функціональна форма забезпечення інновацій у сфері публічного управління вона впливає на побудову інноваційної моделі ефективної держави, яка поєднує в собі патерналізм, елітаризм і меритонізм (урахування здібностей), що створює умови для еволюційної конструкції побудови ефективної держави в сучасному світі. Запропоновано меритократичну практику підвищення рівня професіоналізму та компетентності державних службовців, яка має слугувати попередженню і блокуванню депрофесіоналізації у сфері державного управління, включаючи вдосконалення програм підготовки і професійного розвитку державних службовців. Обґрунтовано "просування на основі моралі" як меритократичну конструкцію кар'єрного розвитку державних службовців, яка концептуально, методологічно та технологічно здатна гарантувати високу результативність і функціональну стабільність системі державного управління, а відтак слугувати технологічною умовою побудови ефективної держави. Показано, що саме блокує поглиблення відповідних конфліктних ситуацій у сфері державного управління, завдяки чому відповідні привілеї здобувають лише ті у сфері адміністрування, хто володіє високим рівнем професіоналізму, компетентності та моральної гідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х002,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського