РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мохаммед К. Ф. Рєзмак 
Діагностичне значення активності матричних металопротеїназ у пацієнтів з кістою верхньощелепної пазухи : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / Мохаммед К. Ф. Рєзмак; Національна академія медичних наук України, Інститут отоларингології імені О. С. Коломійченка. - Київ, 2020. - 16 c. - укp.

Розглянуто особливості підвищення точності диференційної діагностики кіст верхньощелепної пазухи одонтогенного і риногенного генеза. Під час дослідження визначено вміст ММР-9 в слині, сироватці крові та в оболонках кіст одонтогенного та риногенного генезу, що були видалені з верхньощелепної пазухи, а також проаналізовано віддалені результати проведеного лікування. Визначено активність ММП-9 в оболонці кісти верхньощелепної пазухи. У ході дослідження порівняно показники ферментативної активності матричної металопротеїнази (ММП) в слині пацієнтів у випадку риногенного та одонтогенного генезу кісти верхньощелепної пазухи. Визначено активність ММП-9 в слині до та після хірургічного втручання у пацієнтів з кістами верхньощелепної пазухи. Встановлено, що у 75 пацієнтів рівень ММП-9 становив 1219 (+328) та 1110 (± 283) нг/мл, а у 50 пацієнтів 437 (± 118) та 495 (± 128) нг/мл. Отримано дані, що дозволяють встановити взаємозв'язок патології верхньощелепної пазухи з патологією зубощелепної системи. У пацієнтів з підвищеним рівнем ММП-9 через 14 днів після проведення відповідного стоматологічного лікування рівень ферменту нормалізувався до 483 (± 118) нг/мл, що свідчить про одонтогенний характер кіст. Запропоновано модифікований спосіб підслизового видалення кісти верхньощелепної пазухи через нижній носовий хід. Використання модифіковано доступу до верхньощелепної пазухи через нижній носовий хід дозволяє зменшити тривалість відновлення функції пазухи та забезпечує можливість одночасного проведення стоматологічного втручання. Дані, що отримано при вивченні рецидиву кісти і розвитку іншої патології верхньощелепної пазухи у віддаленому післяопераційному періоді, дозволяють припустити взаємозв'язок патології верхньощелепної пазухи з латентним перебігом хронічного періодонтиту. При оцінці віддалених результатів протягом 3 років відсутність рецидиву кісти верхньощелепної пазухи спостерігалась у 88,2 % пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.481.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445962 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського