РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792134<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мазуркевич Т. А. 
Морфофункціональні особливості імунних утворень кишечника свійської качки (Anas platyrhynchos var. domestica) у постнатальному періоді онтогенезу : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / Т. А. Мазуркевич; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 44 c. - укp.

Розглянуто імунні утворення кишечника качок, які представлені плямками Пейєра, що відсутні у прямій кишці, дивертикулом Меккеля і сліпокишковими дивертикулами. Визначено, що їх морфометричні показники майже синхронно змінюються зі зміною довжини кишок, у яких вони розташовані. Зазначено, що максимальні їх морфометричні показники реєструються у 120-150-добовому віці качок. З'ясовано, що стінка імунних утворень має такі ж оболонки, як і стінка кишки. Окреслено, що лімфоїдна тканина, яка обумовлює функції імунних утворень, розташована в її слизовій та м’язовій оболонках. Максимальне значення площі цієї тканини в окремих утвореннях зареєстровано у качок різного віку, а її повна морфофункціональна зрілість настає у 10-20-добовому віці птиці. В стінці імунних утворень виявлено клітини, які беруть участь у розвитку імунної відповіді, структурні клітини її оболонок та клітини крові. Серед них найбільше міститься лімфоцитів. В лімфоїдній тканині імунних утворень качок віком 30 діб, 150 і 180 діб виявлено ранні та зрілі В-лімфоцити, наївні Т-клітини, Т-хелпери, Т-супресори та природні кілери, а в окремих її ділянках качок віком 180 діб — стовбурові клітини крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.1-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського