РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792281<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Златогурська М. А. 
Структурна і функціональна організація геномів помірних фагів 49 і 59 Erwinia horticola : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / М. А. Златогурська; Національна академія наук України, Інститут мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного. - Київ, 2020. - 24 c. - укp.

Вперше секвеновано й анотовано геноми помірних фагів 49 і 59 Е. horticola, здійснено їх комплексний біоінформатичний аналіз. Встановлено, що дані фаги є унікальними, оскільки їх нуклеотидні послідовні не виявляють спорідненості до геномів референтних бактеріофагів бази даних NCBI. Порівняльний аналіз виявив, що між собою геноми ервініофагів мають 47 % подібності. Організація функціональних генетичних модулів фагів 49 і 59 відповідає геномній архітектурі фага лямбда, тому їх класифіковано як нових представників групи лямбдоїдних фагів. Здійснено локалізацію експериментальних рестрикційних фрагментів віріонної ДНК фагів 49 і 59 на рестрикційних картах КрnI та Smal, одержаних in silico. Показано, що для фага 59 притаманна модифікація сайтів ендонуклеази рестрикції КрnI. Вперше описано морфологічну гетерогенність популяції фага 59 при вирощуванні на мутантній ауксотрофній культурі Е. horticola 450 His3. Визначено, що зміна діаметру капсида не впливає на розмір ДНК, що упаковується, та корелює з кількісним перерозподілом основних структурних поліпептидів фагового віріона. При адаптації до традиційної бактеріальної культури Е. horticola 450 спостерігається відсутність гетерогенності популяції. Вперше виявлено абортивний характер перебігу інфекції при репродукції ервініофага 49 на лізогенній культурі Е. horticola 450(59). Виявлено зниження ефективності висіву вірусу та зменшення виходу життєздатного фагового потомства в результаті порушення морфогенезу вірусних частинок. Встановлено, що продукція фагів 49 і 59 відбувається в результаті взаємодії клітин Е. horticola 450 і 60 з каротоворіцинами типу фагових хвостових відростків, а також фагами Т2 і Т4 Escherichia coli. Згідно з одержаними результатами переглянуто походження фагів 49 і 59. Вперше описано явище фаг-фагової індукції. Запропоновано, що продукція ендогенних фагів у бактеріальній псевдолізогенній клітині відбувається після її взаємодії з екзогенними неспорідненими бактеріофагами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.3 + Е422.151.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського