РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792284<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Еверт В. В. 
Морфофункціональний статус органів кровотворення та імунного захисту поросят за різних форм перебігу цирковірусної інфекціїї ІІ типу : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / В. В. Еверт; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. - Львів, 2020. - 38 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню наукової проблеми визначення загальних змін в організмі свиней за спонтанної цирковірусної інфекції II типу та морфофункціонального статусу органів кровотворення та імунного захисту поросят на різних рівнях їх структурної ієрархічної організації за різних форм перебігу цієї інфекції. Встановлено, що чисельні клініко-морфологічні форми цирковірусної інфекції свиней II типу є не окремими нозологічними одиницями, а лише проявами різного ступеня глибини та масштабів ураження збудником органів імунної системи. Одночасне ураження збудником центральних органів імунної системи, периферичних анатомічно оформлених лімфоїдних органів, лімфоїдних структур слизових оболонок (лімфоепітеліальні лімфоїдні вузлики) та лімфоїдних структур внутрішнього середовища організму (периваскулярні лімфоїдні вузлики) клініко-морфологічно визначається як синдром мультисистемного виснаження, (генералізована форма - синдром мультисистемного виснаження), ураження лімфатичних структур слизових оболонок і реґіонарних лімфатичних вузлів - повний первинний інфекційний комплекс, ураження винятково лімфоїдних структур слизових оболонок - первинний афект. Доведено, що за латентної та субклінічної форм цирковірусної інфекції II типу, патоморфологічні зміни в органах кровотворення та імунного захисту виявляються переважно на клітинному рівні та пов'язані з персистенцією вірусу в макрофагах і лімфоцитах, а також з формуванням незначних осередків проліферативного запалення в периферичних лімфоїдних органах. За клінічно вираженої інфекції (синдром мультисистемного виснаження) зміни в органах кровотворення та імунного захисту мають чіткі патоморфологічні прояви з вираженою структурою та послідовністю їх розвитку. На першому етапі - формування реакцій активного специфічного імунітету, на другому - розвиток запальних та імунопатологічних змін. У тимусі та кістковому мозку поступово формуються ознаки функціонального виснаження та дегенерації паренхіми, в периферичних лімфоїдних органах - реактивна гіперплазія паренхіми (Т- та В-залежних зон), серозне або серозно-гнійне запалення, проліферативне (гранульоматозне) запалення. З'ясовано, що проліферативне (гранульоматозне) запалення в периферичних лімфоїдних органах свиней за синдрому мультисистемного виснаження має низку специфічних рис: ділянки некрозу тканин у центрі гранульом відсутні; макрофаги й епітеліоїдні клітини переважають в центральних зонах гранульом, полікаріоцити - в периферичних, лімфоцити в гранульомах майже не виявляються. Встановлено, що реактивні, запальні й імунопатологічні зміни в паренхімі лімфатичних вузлів свиней за синдрому мультисистемного виснаження більш виражені в центральних або т. зв. "глибоких" ділянках лімфоїдної тканини, що пов'язано з характером внутрішньовузлової лімфодинаміки (наявність внутрішньотрабекулярних лімфатичних колекторів).


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446953 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського