РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792426<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Моргачов І. В. 
Вплив ефекту фінансового важеля на хід інвестиційних процесів на фондовому ринку / І. В. Моргачов, Є. І. Овчаренко, Є. А. Івченко, М. М. Бучнєв, Ю. І. Клюс // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 2. - С. 171-179. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - визначення можливостей використання фінансового важеля (ФВ) в інвестиційних процесах (ІП) на фондовому ринку (ФР). Об'єкт дослідження - використання ФВ в ІП на ФР. Здійснено аналіз середніх показників представників двох типів інвестиційних компаній (фондів): що використовують і навпаки - не використовують ФВ на прикладі компанії Berkshire Hathaway та інвестиційного фонду Vanguard S & P 500 ETF. Визначено, що використання ФВ в ІП на ФР є можливим, оскільки ціна залученого капіталу через емісію облігацій є меншою за середньорічний темп зростання вартості акцій корпорацій, зокрема тих, що входять до фондового індексу (ФІ) S & P 500. У період зменшення ставки за корпоративними облігаціями зростають кількісні можливості використання ФВ. Результати дослідження виявили невикористані резерви в реалізації ІП на ФР, оскільки використання інвестиційними компаніями (фондами) ФВ для реалізації таких процесів не є поширеним явищем. Така інвестиційна компанія, як Berkshire Hathaway, є скоріше винятком, у той час як на ФР домінують ETF-фонди, які зовсім не використовують залучений капітал як зобов'язання за облігаціями. Оцінка показників компанії Berkshire Hathaway надала можливість виявити можливість за рахунок ФВ досягати зростання вартості власних акцій (власного капіталу) в темпах, що перевищує середньостатистичні ринкові, зокрема темпи росту ФІ S & P 500. Можливість використання ФВ в ІП обгрунтовано як причину існування та економічної доцільності діяльності інвестиційних компаній (фондів). Уточнено, що можливість використання ФВ в ІП мають тільки юридичні особи. Це обгрунтовує економічну доцільність існування інвестиційних компаній (фондів).


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського