РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792427<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Teremetskyi V. 
Fiscal decentralization of Ukraine: search for new approaches for the development of local self-government = Фіскальна децентралізація в Україні: пошуки нових підходів до розвитку місцевого самоврядування / V. Teremetskyi, K. Solyannik, K. Zakomorna, O. Poproshaieva, Ya. Yakovchuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 2. - С. 180-189. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Проаналізовано особливості фіскальної децентралізації (ФДЦ) як складової децентралізації в Україні та окреслено шляхи вдосконалення цього процесу. Доведено, що ФДЦ є політично необхідною в Україні, безпосередньо впливає на формування та реалізацію державної та регіональної політики, узгодження дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, нового формату балансу відносин між органами державної і місцевої влади, стабілізацію та стабільність економічних процесів в Україні, підвищення ефективності надання державних послуг, усунення макроекономічної нестабільності та прискорення процесу економічного зростання. Попри те, що процес ФДЦ в Україні не завершений, зроблено висновок про його неефективність, що призводить до недостатньої результативності реформування бюджетної та податкової системи, міжбюджетних відносин і декларативності більшісті заходів, реалізованих у напрямі ФДЦ. Зазначено, що процес ФДЦ в Україні повинен мати свою стратегію впровадження, у якій визначатимуться основні моменти, аналізуватимуться проблеми, що трапляються, та здійснюватиметься пошук можливих способів їх вирішення або пом'якшення. Ключовими моментами такої стратегії повинні бути: адекватне політичне та інституційне середовище, підвищення якості управління, наближеність місцевих органів влади до населення та формування ефективних каналів комунікацій; посилення відповідальності органів місцевого самоврядування (ОМС) перед громадою (місцева підзвітність і прозорість, зниження корупції); боротьба з корупцією, зростання горизонтальної та вертикальної бюджетної конкуренції; забезпечення фінансової самостійності органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень; стимулювання ОМС до нарощування власного бюджетного потенціалу, установлення належного доступу на місцях для розвитку інвестиційної активності. Наголошено, що наявність конкретних кроків упровадження ФДЦ в Україні допоможе наростити місцевий політичний та інституційний потенціал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР) + У9(4УКР)261.1-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського