РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792432<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuzmynchuk N. 
Intellectual instrumental analysis in economic security management of the enterprises for countering raiding = Інтелектуальний інструментальний аналіз в управлінні економічною безпекою підприємств щодо протидії рейдерству / N. Kuzmynchuk, T. Kutsenko, L. Strygul, O. Terovanesova, S. Klepikova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 2. - С. 231-243. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Сучасні погляди на економічну природу протидії рейдерству є перманентно важливою передумовою стабільного розвитку підприємств і формування системи ефективного управління ними як основа забезпечення економічної безпеки (ЕБ) за рахунок розроблення та реалізації сценаріїв протидії рейдерам. Мета роботи - використання аналітико-методичного інструментарію щодо впровадження в діяльність підприємства для забезпечення ЕБ в частині протидії рейдерству. За допомогою методів прогнозування та моделювання ризику рейдерського захоплення підприємств розроблено сценарії протидії рейдерам (інтенсивний, екстенсивний, комплексний) для конкретизації та вибору відповідних інструментів ухвалення управлінських рішень для забезпечення ЕБ. Результати прогнозування діяльності підприємств показали значний вплив факторів зовнішнього середовища (фінансові, економічні, соціальні і т. п.) на ризик рейдерського захоплення підприємств-представників у межах сформованих груп. Це стало науковою основою для обгрунтування вибору та реалізації комплексного сценарію попередження ризику рейдерського захоплення, який об'єднує стратегічні альтернативи. Комплексний сценарій попередження рейдерського захоплення для підприємств-репрезентантів (ПР) першої групи передбачає проведення постійного аналізу фінансово-господарської діяльності (ФГД), впровадження механізмів стимулювання менеджменту та фінансування ризик-захисту. Для ПР другої групи з високим рівнем ризику рейдерського захоплення запропоновано такі альтернативи, зокрема: реструктуризація та роздільний облік майнового комплексу, постійний аналіз ФГД, включення в раду директорів представників органів влади, фінансування ризик-захисту. Отримані результати підтвердили важливість обгрунтування вибору та реалізації комплексного сценарію попередження ризику рейдерського захоплення через призму проблем забезпечення економічної безпеки підприємств у перехідних економіках. Практична цінність полягає у формуванні та реалізації попереджувальних і стимулювальних заходів протидії рейдерству для забезпечення ЕБ підприємств. Це надасть можливість керівникам підприємств використовувати інструментарій для захисту від рейдерства та зміцнення ЕБ підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського