РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792502<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Duzhiy I. D. 
The first experience of lymphotropic antibacterial therapy for acute pancreatitis = Перший досвід лімфотропної антибактеріальної терапії гострого панкреатиту / I. D. Duzhiy, V. V. Shimko, H. I. Pyatikop, N. D. Al Yamani // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 2. - С. 124-128. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Гострий панкреатит (ГП) залишається одним із найбільш поширених хірургічних захворювань органів черевної порожнини. Його частота в останні роки постійно збільшується. Смертність за панкреатиту залишається високою: 15 - 45 %. У разі інфікування залози, що звичайно відбувається на 1-му - 3-му тиж. лікування сягає 70 - 80 %, що і визначає актуальність проблеми. Мета дослідження - вивчити можливості підвищення ефективності лікування ГП шляхом лімфотропного введення антибактеріальних і протизапальних препаратів. Під спостереженням було 17 хворих на ГП, середній вік обстежених 47,7 років, усіх хворіих було госпіталізовано у перші дві доби захворювання. Лікування проводили на тлі інфузійної терапії відповідно до наказу МОЗ України № 297 від 02 квітня 2010 р. за лімфотропною методикою антибактеріальної терапії, яка пройшла експериментальне випробування на кафедрі хірургії СумДУ і відрізняється тим, що антибактеріальні та протизапальні препарати вводили регіонально до підшлункової залози. У перші 4 доби за даними УЗД розміри запаленої підшлункової залози зменшилися від 31,25 - 18,5 - 27,25 см до 25,25 - 15,75 - 18 см, а розміри селезінки - з 262,64 см<^>3 до 160,99 см<^>3, що є свідченням адресного впливу препаратів на підшлункову залозу і селезінку. Висновки: застосування лімфотропної антибактеріальної та протизапальної терапії протягом 4 діб призвело до зменшення розмірів головки, тіла і хвоста залози на 6,4 - 3,9 - 7,0 см. Зменшення розмірів залози сприяло ліквідації клінічних ознак запалення, особливо болю і зменшення кількості лейкоцитів, що свідчить за "адресний" вплив введених препаратів. Зменшення розмірів селезінки від 308,9 см<^>3 до 227,1 см<^>3 підтверджує вплив лімфотропного застосування препаратів на імунну систему. Це саме підтверджує і корекція рівня імуноглобулінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського