РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792507<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колоскова О. К. 
Клінічні особливості перебігу та оцінка лікувальної тактики у хворих на бронхіт дітей / О. К. Колоскова, Т. М. Білоус, Г. А. Білик, Р. В. Ткачук, М. В. Дікал // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 2. - С. 157-165. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Захворювання органів дихання повсякчас займають значну частку візитів до педіатра чи сімейного лікаря, при цьому бронхіт зазвичай є частим клінічним проявом гострих респіраторних захворювань. Досить часто перед лікарем постає питання, як об'єктивно оцінити клінічну картину бронхіту, а найчастіше оцінка респіраторних симптомів часто базується на таких критеріях, як кашель, явища задишки чи хрипи за аускультації, однак наразі практично відсутні дані щодо тяжкості перебігу бронхіту в дітей залежно від критеріїв тяжкості захворювання. Мета дослідження - для оптимізації менеджменту хворих на бронхіт дітей вивчити клінічні особливості перебігу за різної тяжкості запалення бронхіального дерева та провести оцінку ефективності стандартної лікувальної тактики. В умовах пульмоалергологічного відділення КМУ "Обласна дитяча клінічна лікарня" у м. Чернівці обстежено 158 дітей, хворих на бронхіт. Тяжкість бронхіту оцінювалася на початку та на 3 і 7 день стаціонарного лікування за допомогою шкали тяжкості бронхіту (Bronchitis Severity Score - BSS), згідно цієї шкали у 30 пацієнтів було верифіковано легкий бронхіт, які сформували I клінічну групу, та у 128 дітей - помірний бронхіт (II клінічна група порівняння). Агресивніший запальний процес бронхів у дітей із помірно тяжким перебігом запалення бронхіального дерева у порівнянні з пацієнтами, хворими на легкий бронхіт, супроводжувався частішим у 1,6 разу рецидивуванням, наявністю в анамнезі у 9,4 % хворих епізодів позалікарняної пневмонії, тривалішим терміном стаціонарного лікування (співвідношення шансів 2,6) і скороченням удвічі тривалості періоду амбулаторно-поліклінічного лікування. Вивчення клінічної картини тяжкості перебігу бронхіту у дітей груп порівняння надало змогу встановити зростання шансів більш тяжкого перебігу захворювання на 7-й день госпіталізації у дітей із помірно тяжким бронхітом (співвідношення шансів 4,8) зі збереженням у 68,7 % цієї групи кашлю (співвідношення шансів 3,8). Оцінка лікувальної тактики у стаціонарі свідчила про потребу у збільшенні обсягу комплексної терапії у хворих із помірно тяжким бронхітом відносно дітей із легким варіантом захворювання (співвідношення шансів 12,0, відносний ризик 8,8), а також підвищення ризику необхідності у застосуванні антибактеріальної терапії (співвідношення шансів 3,7, відносний ризик 2,8) та призначенням довенного введення антибіотиків більше 3 діб (співвідношення шансів 5,0, відносний ризик 1,1).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.201.1

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського