РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792513<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lychko V. 
Cerebrovascular complications of COVID-19 (systemic review) = Цереброваскулярні ускладнення COVID-19 (системний огляд) / V. Lychko, M. Burtyka // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 3. - С. 219-227. - Бібліогр.: 62 назв. - англ.

Здійснено систематичний пошук в Інтернеті статей з використанням пошукових термінів "Коронавірус, SARS-CoV-2 та неврологічні ускладнення", що було опубліковано з січня 2019 по вересень 2021 рр. Неврологічні прояви є дуже поширеними під час зараження коронавірусом 2 типу, що спричиняє тяжкий гострий респіраторний синдром (SARS-CoV). Існує чіткий зв'язок між цереброваскулярними розладами та коронавірусною хворобою 2019 р. (COVID-19). Однак сьогодні невідомо, є ця асоціація причинною чи випадковою. Даний системний огляд представляє можливі патофізіологічні механізми, що пов'язують COVID-19 із цереброваскулярними захворюваннями, описує найчастіші неврологічні ускладнення та їх прогноз, а також деякі клінічні та лабораторні параметри неврологічних хворих. Було проведено систематичний пошук літературних джерел із наступним аналізом відповідних даних. Дисфункція рецепторів ангіотензинперетворюючого ферменту-2, неконтрольований імунний шторм із запаленням, коагулопатія, численні ускладнення внаслідок тяжкої хвороби з тривалою госпіталізацією можуть сприяти розвитку потенційних етіопатогенетичних механізмів, що призводять до клінічних проявів різноманітних цереброваскулярних розладів. Інфаркт головного мозку, внутрішньомозковий крововилив і тромбоз венозних пазух головного мозку описано у повідомленнях про випадки хворих на COVID-19, поширеність яких коливається в межах 0,5 - 5,0 %. Пацієнти з інсультами, що розвивалися на фоні SARS-CoV-2, мали вищі показники смертності, гірші функціональні результати після лікування та більшу тривалість госпіталізації у порівнянні з неінфікованими хворими. Глибше розуміння специфічних демографічних, клінічних, лабораторних і рентгенологічних характеристик може бути використано як "червоні прапорці" для розпізнавання гострих неврологічних ускладнень, пов'язаних із COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31covid-19 + Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського