РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792522<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Riabenko T. V. 
Influence of antitumor chemotherapeutics on the structure and phosphorus-calcium metabolism of injured long tubular skeletal bones = Вплив протипухлинних хіміопрепаратів на структуру та фосфорно-кальцієвий обмін травмованих довгих трубчастих кісток скелету / T. V. Riabenko // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 3. - С. 295-307. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Велика частота виникнення переломів у онкологічних пацієнтів зумовлена зниженням міцності кісток внаслідок розвитку порушень кісткового метаболізму у вигляді остеопорозу, метастатичного враження кісток та патологічних переломів. Необхідна для лікування раку протипухлинна хіміотерапія призначається курсами на тривалий проміжок часу та впливає на кістковий метаболізм, зокрема на мінералізацію кісткової тканини. Мета роботи - вивчити структуру та макроелементний склад довгих трубчастих кісток щурів в умовах впливу протипухлинних хіміопрепаратів. Дослідження проведено на 96 білих лабораторних щурах-самцях 7-місячного віку вагою <$E230~symbol С~10> гр, яким наносився дірчастий дефект діаметром 2 мм шароподібною фрезою до кістковомозкового каналу в середній третині діафіза стегнової кістки. Тварин було розподілено на контрольну (n = 24) та три експериментальні групи (I, II, III, n = 72), яким після нанесення травми вводили внутрішньоочеревинно протипухлинні хіміопрепарати: 1-й (n = 24) - доксорубіцин (60 мг/м<^>2), II-й (n = 24) - 5-фторурацил (600 мг/м<^>2), III-й (n = 24) - метотрексат (40 мг/м<^>2) та повторювали їх введення кожну 21-у добу протягом усього експерименту. На 15-ту, 30-ту, 45-ту, 60-ту добу після травми тварин виводили з експерименту з наступним вилученням травмованих довгих трубчастих кісток. Досліджувані зразки вивчали за допомогою скануючої електронної мікроскопії та рентгенівської енергодисперсійної спектроскопії. Статистичний аналіз одержаних цифрових показників проводили за допомогою статистичної комп'ютерної програми MX Excel ХР з використанням t-тесту Ст'юдента. Відмінності вважали значущими за p << 0,05. Протипухлинні хіміопрепарати сповільнюють формування кісткового регенерату в ділянці дефекту та спричиняють порушення фосфорно-кальцієвого обміну травмованої кістки. Це проявляється зниженням інтенсивності мінералізації новоутвореного органічного матриксу в ділянці дефекту та зниженням рівня кальцію та фосфору в самій материнській кістці та на її межі з регенератом. Найбільш негативний вплив серед протипухлинних хіміопрепаратів на мінералізацію мають доксорубіцин та метотрексат. Висновки: застосування протипухлинних хіміопрепаратів доксорубіцину, 5-фторурацилу та метотрексату призводить до сповільнення процесів репаративної регенерації на всіх етапах відновлення після травми та зниження фосфорно-кальцієвого обміну травмованих довгих трубчастих кісток скелету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198 + Р281.82-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського