РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792574<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Герасимчук В. О. 
Оцінювання ефективності призначення ацетилсаліцилової кислоти для профілактики акушерських ускладнень методом логістичної регресії / В. О. Герасимчук, О. С. Загородня, Д. Ю. Круковець // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 5. - С. 19-27. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Прееклампсія залишається актуальною проблемою сучасної медицини. Провідною причиною цього є відсутність ефективного лікування. Одним з небагатьох заходів, що мають доведену ефективність, є призначення ацетилсаліцилової кислоти з початку II триместра. Водночас розлади мікроциркуляції, що лежать в основі розвитку прееклампсії, є патогенетичними і для інших гестаційних ускладнень. Мета дослідження - вивчення ефективності призначення ацетилсаліцилової кислоти для профілактики прееклампсії та інших ускладнень вагітності за методом логістичної регресії. За допомогою методу логістичної регресії досліджено вплив застосування ацетилсаліцилової кислоти на розвиток прееклампсії та інших гестаційних ускладнень у жінок високого ризику. Для цього було сформовано три групи пацієнток, а саме: 43 вагітні з клінічними критеріями прееклампсії (контрольна група), 46 вагітних, які з терміну гестації 16 - 18 тиж. через наявність факторів ризику вживали ацетилсаліцилову кислоту (I група), та 46 вагітних, які у 16 - 18 тиж. гестації мали чинники ризику розвитку прееклампсії, але з різних причин ацетилсаліцилову кислоту не вживали (II група). У всіх вагітних проаналізовано фактори ризику з анамнезу та перебіг II триместра вагітності, проведено їх кореляційний аналіз та вживання ацетилсаліцилової кислоти, побудовано логістичні регресії і прості дерева рішень. Запропоновані моделі логістичної регресії продемонстрували свою правдивість шляхом підтвердження впливу традиційних чинників ризику на розвиток прееклампсії. У той самий час застосування цих моделей надало змогу не лише довести профілактичну дію вживання ацетилсаліцилової кислоти щодо розвитку прееклампсії (коефіцієнт статистично значущий, з негативним знаком), але також й можливість запобігання тяжкій прееклампсії. Крім того, негативний знак коефіцієнта одержано для впливу ацетилсаліцилової кислоти на такі ускладнення вагітності, як передчасна пологова діяльність та затримка росту плода. Заключення: використання бази даних пацієнток, статистичного та модельного аналізу цього датасету надає змогу встановити й оцінити взаємовідносини, їх статистичну значущість між різними факторами. Зокрема, за результатами роботи можна з більшою впевненістю констатувати суттєвий вплив профілактичного вживання ацетилсаліцилової кислоти на зниження ризику розвитку прееклампсії. Вживання ацетилсаліцилової кислоти знижує ймовірність виникнення затримки росту плода, передчасних пологів. Застосування допоміжних репродуктивних технологій позитивно корелює з ризиком розвитку прееклампсії. За допомогою методу логістичної регресії доведено вплив інших традиційних чинників на розвиток прееклампсії, що підтверджує правдивість запропонованої статистичної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського