РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Senchuk A. 
Peculiarities of the psycho-emotional state of patients with endometrial pathology = Особливості психоемоційного стану пацієнток із патологією ендометрія / A. Senchuk, R. Zakordonets, I. Doskoch, T. Andriichuk // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 5. - С. 38-42. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета дослідження - визначення рівнів тривожності та депресії у пацієнток у перименопаузальний період з гіперпластичними процесами ендо- і міометрія. Обстежено 150 пацієнток у перименопаузальний період. До основної групи було зараховано 100 пацієнток з гіперпластичними процесами ендо- і міометрія, до контрольної групи - 50 здорових жінок у перименопаузальний період. Для вивчення рівнів тривожності та депресії використовували анкети PHQ-2 та PHQ-9. З метою об'єктивного оцінювання ступеня тривожно-депресивної симптоматики було проведено анкетування за Госпітальною шкалою тривожності і депресії (HADS). Аналіз даних про частоту основних видів екстрагенітальної патології в обстежених пацієнток засвідчив, що у структурі екстрагенітальної патології переважали: варикоз вен нижніх кінцівок - <$E61,0~symbol С~4,9>, артеріальна гіпертензія 2 - 3-го ступеня - <$E46,0~symbol С~4,98>; ішемічна хвороба серця, стенокардія - <$E8,0~symbol С~2,7>; ожиріння - <$E43,0~symbol С~4,95>, захворювання печінки, жовчного міхура та підшлункової залози - <$E42,0~symbol С~4,93>. У 78,0 % хворих соматична патологія була представлена двома і більше діагнозами. Результати анкетування продемонстрували, що в основній групі 23,0 % жінок мали легку "субклінічну" депресію, 19,0 % - помірного рівня і 12,0 % - депресію середньої тяжкості. У психоемоційному стані обстежених жінок основної групи спостерігали такі розлади: почуття втоми та знесилення - <$E64,0~symbol С~4,8> %; порушення сну - <$E64,0~symbol С~4,8> %; проблеми з апетитом - <$E46,0~symbol С~4,98> %; пригнічений настрій та низька зацікавленість у звичайних справах - <$E54,0~symbol С~4,98> %; труднощі з концентрацією уваги - <$E33,0~symbol С~4,7> %; гіподинамія - <$E26,0~symbol С~4,4> %. У чотирьох відсотків пацієнток були наміри щось заподіяти собі. Аналіз результатів, одержаних за допомогою шкали HADS, виявив, що як тривожна, так і депресивна симптоматика у пацієнток основної групи була більш вираженою, ніж у жінок контрольної групи. У пацієнток із гіперпластичними процесами ендо- і міометрія виявили високий рівень супутньої соматичної патології і психоемоційного напруження, що свідчить про наявність хронічного стресу, емоційної нестабільності і тривожності. Заключення: виявлені психоемоційні порушення є результатом несприятливого впливу соматичних захворювань і гінекологічної патології. Одержані результати дослідження свідчать про необхідність корекції порушень психоемоційного стану, які слід враховувати під час вибору методу лікування у таких пацієнток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р712.59 + Р715.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського