РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792587<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карташов С. М. 
Профілактика прогресування цервікального канцерогенезу на етапі післяопераційної реабілітації / С. М. Карташов, Т. В. Базаринська // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 6. - С. 38-42. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення впливу комплексу гіалуронової кислоти з рослинними екстрактами та поліфенольним компонентом на клітинну проліферацію і прогресування цервікального канцерогенезу. На базі клініки "Доктор Алекс" (м. Харків) обстежено 74 пацієнтки з патологією шийки матки (середній вік - 29,8 років), які увійшли до основної групи, з них 62 жінкам виконано діатермоконізацію, 12 - лазерну вапоризацію шийки матки. Гістологічно у 20 пацієнток виявлено плоскоклітинне інтраепітеліальне ураження високого ступеня (high-grade squamous intraepithelial lesions - HSIL), y 46 - плоскоклітинне інтраепітеліальне ураження низького ступеня (low-grade squamous intraepithelial lesions - LSIL), y 8 - епідермізувальний ендоцервікоз. Пацієнтки основної групи під час післяопераційного періоду на етапі загоєння додатково використовували вагінально супозиторії гіалуронової кислоти з рослинними екстрактами та поліфенольним компонентом (сік листя алое вера, екстракт квіток ромашки лікарської, екстракт центели азійської, олія обліпихова, олія чайного дерева, екстракт квіток календули лікарської, епігалокатехіну галлат). До групи порівняння включено 112 жінок (середній вік - 32,4 років), у 31 з них виявлено HSIL, у 67 - LSIL, у 14 - епідермізувальний ендоцервікоз; лазерну вапоризацію проведено 21 жінці, діатермоконізацію - 91. Ці пацієнтки одержували противірусну терапію. У всіх жінок обох груп визначали маркери проліферації p16 та Ki-67 та наявність вірусу папіломи людини (ВПЛ). Через 6 міс. після проведеного лікування відзначено зниження частоти виявлення ВПЛ як в основній групі (з 55,4 до 5,4 %), так і у групі порівняння (з 51,8 до 6,3 %), маркерів проліферації - з 23,0 до 2,7 % та з 20,5 до 6,3 % відповідно. В основній групі встановлено більш швидку епітелізацію шийки матки, яка після лазерної вапоризації становила 28,7 доби, після діатермоконізації - 36,9 доби, а в групі порівняння ці показники становили відповідно 30,2 доби та 44,6 доби. Заключення: використання у хворих з фоновою патологією шийки матки, LSIL та HSIL лазерної вапоризації або діатермоконізації шийки матки у комбінації з курсами застосування вагінальних супозиторіїв, які містять гіалуронову кислоту з рослинними екстрактами та поліфенольним компонентом, надає змогу суттєво знизити частоту випадків ВПЛ, призводить до більш швидкого відновлення її епітелію та може бути зіставним за ефективністю з комбінацією, яку використовують найчастіше, - лазерна вапоризація/діатермоконізація з противірусними препаратами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.2-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського