РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792623<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартиненко В. В. 
Процеси фазоутворення та основні властивості цирконійоксидно-глиноземної набивної маси на фосфатній зв'язці в залежності від температури її термообробки / В. В. Мартиненко, П. О. Кущенко, В. В. Примаченко, І. Г. Шулик, О. Б. Процак, В. В. Варганов // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 121. - С. 55-64. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено процеси фазоутворення і основні показники властивостей зразків цирконійоксидно-глиноземної набивної маси на фосфатній зв'язці, термооброблених в діапазоні температур 200 - 2100 <$E symbol Р>C. Встановлено, що найбільш повна взаємодія Р2О5 з кубічним ZrО2 відбувається в діапазоні температур 1200 - 1400 <$E symbol Р>C, це проявляється в значній дестабілізації кубічної фази ZrО3 (кількість якої змінюється від 70 до 35 %) і супроводжується падінням міцності зразків (<$E sigma sub ст.> змінюється від 62 - 72 до 35 - 44 Н/мм<^>2), яка залишається достатньою для збереження будівельної міцності футерівки. Процес дестабілізації кубічної фази ZrО2 закінчується за температури 1700 <$E symbol Р>C. Підвищення температури термообробки зразків від 1700 до 2000 <$E symbol Р>C спричиняє розпад фосфатів алюмінію, кальцію і цирконію і призводить до повторної стабілізації ZrО2. Вказані процеси сприяють ущільненню (<$E rho sub уявна> зростає від 4,28 до 4,30 г/см<^>3) і зміцненню структури зразків (<$E sigma sub ст.> зростає від 72 до 95 Н/мм<^>2). Подальше підвищення температури від 2000 до 2100 <$E symbol Р>C призводить до деякого оплавлення поверхні зразків внаслідок плавлення алюмінію за температури 2050 - 2070 <$E symbol Р>C. Встановлено, що в процесі фазоутворення в діапазоні температур 200 - 2000 <$E symbol Р>C міцність футерівки, виконаної із цирконійоксидно-глиноземної набивної маси, достатньо висока для забезпечення її конструкційної міцності в процесі служби. В зв'язку з вищевикладеним, максимальна температура служби футерівки, виконаної з розробленої цирконійоксидно-глиноземної набивної маси, не повинна перевищувати 2000 <$E symbol Р>C. Результати виконаних досліджень використані при розробці нового виду продукції - цирконійоксидно-глиноземної набивної маси на фосфатній зв'язці, яку призначено для виконання робочого шару футерівки на межі камер горіння і змішування промислових реакторів виробництва технічного вуглецю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського