РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792626<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савіна Л. К. 
Дослідження впливу виду кварцовмісних добавок на властивості зразків бетону із низькоцементної глиноземно-кремнеземної бетонної суміші до і після термообробки / Л. К. Савіна, І. В. Хончик, П. О. Кущенко, І. Г. Шулик // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 121. - С. 86-93. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Забезпечення відповідності фізико-механічних показників властивостей бетонних виробів диференційованим вимогам експлуатації досягається шляхом оптимізації зернового складу шамотного заповнювача, використанням мікрозаповнювача з підвищеним вмістом оксиду алюмінію і реакційно-активних добавок у складі матричного компонента, вибором ефективних добавок дефлокулянтів і пластифікаторів та ін. Досліджено вплив виду заповнювача, його зернового складу, кварцовмісних добавок (кварцовмісної добавки FS або суміші сумісного помелу глинозему <$E alpha>-форми і кварцовмісної добавки S), кількості цементу ВГЦ-73 на водопотребу, розтікання свіжовиготовленої маси і властивості зразків бетону із низькоцементної глиноземно-кремнеземної бетонної суміші після термообробки за температур 110, 800 і 1400 <$E symbol Р>C. Встановлено, що при частковій заміні в бетонній суміші шамоту на нормальний корунд, введенні добавки глинозему <$E alpha>-форми і кварцовмісного компоненту, підвищенні кількості високоглиноземного цементу ВГЦ-73 від 5 до 8 % знижується водопотреба і підвищується розтікання бетонної маси, підвищується міцність зразків бетону до і після термообробки. У результаті виконаних досліджень розроблено технологію виготовлення низькоцементної глиноземно-кремнеземної бетонної суміші з вмістом Al2O3 52 - 56 %, яку освоєно в АТ "УкрНДІВ імені А. С. Бережного".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського