РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792634<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щукiна Л. П. 
Динамічне пресування як спосіб інтенсифікації структурно-фазових перетворень при спіканні керамічних матеріалів / Л. П. Щукiна, В. Ф. Болюх, С. Л. Лігезін, Я. М. Пітак // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 121. - С. 162-168. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень магнітно-імпульсного пресування стосовно керамічних мас на основі неспікливого суглинку з добавкою відходів флотації вугілля й показано можливість його використання як способу інтенсифікації структурно-фазових перетворень при спіканні мас. Наведена порівняльна характеристика властивостей керамічних матеріалів, отриманих за звичайного режиму термообробки за температури 950 <$E symbol Р>C методом магнітно-імпульсного пресування з різною амплітудою ударної сили. Для визначення впливу параметрів роботи магнітно-імпульсного преса на властивості зразків їх пресування проводилося з регульованою напругою за постійної ємності конденсатора. Встановлено, що збільшення амплітуди ударної сили з 6 до 15 кН призводить до зниження водопоглинання керамічних зразків з 21,6 до 12,1 - 15,0 %, відкритої пористості з 34,6 до 21,6 - 27,0 % і збільшення механічної міцності втричі. Порівняно зі зразками статичного пресування межа міцності під час стискання зразків динамічного пресування збільшується на 34 % (з 8,7 до 13,1 МПа) навіть за мінімальної амплітуди ударної сили (6 кН). При вивченні макроструктури, фазового складу і властивостей керамічних зразків динамічного пресування, отриманих за температур випалу 920 і 950 <$E symbol Р>C, встановлено, що зразки мають практично однаковий рівень технічних характеристик (водопоглинання, щільність, міцність), схожі за структурою і фазовим складом (кварц, мікроклин, <$E alpha>-гематит, рентгеноаморфна фаза). Встановлено можливість отримання керамічних матеріалів із завершеним процесом формування структурно-фазового складу і властивостей за меншої температури випалу. На підставі проведених досліджень показано можливість використання динамічного пресування як способу інтенсифікації структурнофазових перетворень при спіканні керамічних матеріалів, який може служити резервом енергозбереження при отриманні рядової конструкційної будівельної кераміки підвищеної марочності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського