РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792635<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брагіна Л. Л. 
Використання вогнетривких матеріалів при художньому моліруванні скляних панелей / Л. Л. Брагіна, С. О. Вітвицька, С. К. Фомічов, О. Є. Старолат // Наук. дослідж. з вогнетривів та техн. кераміки : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 121. - С. 169-177. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На основі аналізу еволюції використання скла в архітектурі та будівництві показано необхідність вдосконалення або пошуку нових видів стекол як елемента інтер'єру чи екстер'єру та способів їх декорування й доцільність використання художнього молірування. Мета роботи - застосування при виготовленні декоративних елементів архітектурно-будівельного призначення з різноманітними фактурою поверхні та рельєфом з полірованого листового флоатскла з використанням вогнетривких матеріалів при одночасному забезпеченні суттєвого ресурсо- та енергозбереження. Обладнання та матеріали, що застосували, включали: шліфувальний верстат Z. Bavelloni; муфельну піч CGB-100.150.55-10-380 для молірування та відпалу; пульверизатор типу LVLP 1,3 мм INTERTOOL PT-0132 для напилення тонкодисперсної каолінової суспензії; знежирювальний розчин; скляні панелі товщиною 6 мм з безкольорового полірованого флоат-скла наступного хімічного складу, мас. %: SiO2 - 73,0; Al2O3 - 1,0; Fe2O3 - 0,1; СаО - 8,6; МgО - 3,6; Na2O - 13,4; SО3-0,3; вогнетривкі плити LYTX-264B та термостійкий папір LYTX-236В, виготовлені з керамічних волокон. Коефіцієнт температурного лінійного розширення стекол та вогнетривів визначали з використанням кварцового вертикального дилатометра. У результаті виконаних досліджень показано можливість отримання заданої фактури та об'ємного рельєфу поверхні архітектурно-будівельних декоративних виробів з листового полірованого флоат-скла художнім моліруванням з використанням вогнетривких матеріалів. Встановлено фактори, які є визначальними при виборі таких матеріалів та їх ефективності. Досягнуто значне спрощення та здешевлення способу виготовлення декоративного скла художнім моліруванням завдяки тому, що для отримання кожного ефекту на поверхні виробу достатньо лише заміняти вогнетривкі фрагменти композиції та порядок їх розташування замість виготовлення нових опорних пластин. Подальші дослідження процесів формування та фазових новоутворень у композиціях на основі застосованих та нових вогнетривких матеріалів та їх відходів сприятимуть значному розширенню асортименту та областей використання художньо-декоративних скляних виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.92 + Л434.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського