РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pasina S. V. 
Besonderheiten der schaffung eines deutschen witzes in einem sprachlichen aspect = Особливості створення німецького анекдоту в лінгвістичному аспекті / S. V. Pasina // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2021. - № 36. - С. 63-67. - Бібліогр.: 11 назв. - нім.

Мета роботи - дослідити характерні лексичні засоби (лінгвістичні особливості) німецьких анекдотів на підставі літературного матеріалу та визначити принципи, що застосовуються до створення німецьких анекдотів у розглянутих текстах. Об'єкт досліджень у цій роботі - анекдот як елемент німецької культури, фольклору, мови, літератури. З огляду на невеликі масштаби статті розглянуто лише анекдоти німецького походження (без анекдотів інших країн про німців). Предмет дослідження - лексичний склад, лінгвістичні особливості німецького анекдоту. Висвітлено положення, що сформували основу практичних досліджень. Автор розглядає лексичні засоби, що використовуються для створення німецького анекдоту, підкріплюючи результати таблицями з даними із частотних списків. Результатом дослідження стало: розгляд структури та встановлення закономірностей розподілу лексичних одиниць у тексті німецьких анекдотів; вивчення лексичної композиції вибраних анекдотів; визначення оригінальності лексичних одиниць, що використовуються для створення анекдотів; виявлення функційних особливостей лексичних одиниць, які застосовують у створенні німецьких анекдотів. Висновки: більшість німецьких анекдотів засновані за принципом участі контрастних осіб (чоловік - жінка, дорослі (батьки) - діти, подружжя - коханці та ін.); найчастіше використовувані слова в німецьких анекдотах означають виражені дії, відбивають динаміку (рух), активність, емоційність; більшість німецьких анекдотів мають діалогічну структуру тексту. В основі практичного застосування результатів дослідження - використання анекдоту як елемента для різноманітного вивчення німецької культури, фольклору, мови, літератури, лінгвокраїнознавства, психолінгвістики, лінгвокультурології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-3 + Ш5(4НІМ)6-337

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського