РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792770<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ситник О. В. 
Дослідження уявлень студентів про професійно важливі особистісні характеристики журналіста в аспекті підвищення якості журналістської освіти / О. В. Ситник // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 3. - С. 107-112. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено результати одного з етапів дослідження уявлень студентів про складники професійної компетентності журналістів. Мета роботи - висвітлення результатів дослідження уявлень студентів першого курсу про професійно важливі особистісні якості в структурі професійної компетентності журналістів як предиктора їх професійного становлення. Методика дослідження передбачала проведення серед першокурсників, які навчаються за спеціальністю 061 "Журналістика" (N = 207), опитування за методом Лікерта з використанням спеціально розробленої анкети. Для вербально-числового оцінювання за шкалою важливості/необхідності респондентам запропоновано 78 характеристик журналіста, визначених автором у процесі дослідження. Серед них 27 характеристик є професійно важливими особистісними якостями, аналіз результатів оцінювання яких першокурсниками представлено в пропонованій роботі. За результатами рейтингового розподілу оцінюваних характеристик визначено найбільш важливі, на думку респондентів, професійно важливі якості журналіста (оцінені балами з найвищого діапазону - 9 - 11 б.): чіткість мовлення, здатність моделювати обставин, стресотійкість, акуратність у роботі. Аналіз загального рейтингу оцінюваних характеристик надав змогу зробити висновок, що загальні уявлення першокурсників про професійно важливі якості журналіста зумовлені їх розумінням основних професійних функцій і ролей фахівця медіагалузі в аспекті зовнішніх впливів на його роботу. Виявлено деякі хиби в уявленнях студентів-першокурсників та аргументовано необхідність їх коригування у процесі викладання відповідних дисциплін. З'ясовано форми навчання, які сприятимуть розвитку найбільш важливих, за уявленнями студентів, особистісних характеристик майбутніх журналістів. Представлені результати дослідження надали можливість підтвердити гіпотезу про те, що систематичне опитування студентів за запропонованою методикою надасть змогу: визначати адекватність уявлень студентів про професію та в разі необхідності вчасно коригувати їх; прогнозувати професійне становлення студентів; удосконалювати зміст та методики викладання відповідних навчальних дисциплін. Запропоновано напрями подальшого дослідження, зокрема вивчення уявлень студентів на різних етапах навчання в закладі вищої освіти, викладачів і журналістів-практиків щодо необхідних навичок у когнітивній і діяльнісній площинах професійної компетентності журналіста з метою аналізу й удосконалення змістового та методичного складників журналістської освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676.12*333.42 + Ч62 р30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського