РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792773<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Басенко І. В. 
Образ німців на матеріалах щоденної українсько- та російськомовної преси Києва (січень 1914 – грудень 1918 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. В. Басенко; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ, 2020. - 16 c. - укp.

Дисертація є комплексним дослідженням образу німців у щоденній українсько- та російськомовній пресі Києва 1914 - 1918 pp. На основі джерел періодики простежено еволюцію уявлень про німців і Німеччину впродовж мирного часу 1914 p., участі Російської імперії у Великій війні та за доби Української революції 1917 - 1918 pp. Залучення архівних матеріалів і літератури дозволило врахувати чинники цензури і пропаганди, порівняти київський досвід зі сприйняттям німців у Росії та державах Антанти. За допомогою зіставлення видань різного напряму та мови друку продемонстровано ідеологічно розмаїтий, поліетнічний інформаційний простір Києва. Студія пояснює, як політичні та національні переконання газет визначили їхнє бачення Німеччини та, навпаки, як образ німецького "іншого" кшталтував місцевий образ "свого" у Києві як центрі Південно-Західного краю імперії, столиці УНР та Української Держави. Розглянуто характерні для періоду образи німців як "культурного взірця", "геополітичного суперника-мілітариста", "внутрішнього ворога-чужинця" й "німецької зради", "звіра" або ж "людини" на війні, "руйнівника" єдиної Росії і водночас "приятеля-спільника" України у боротьбі з "великоросами-більшовиками", зрештою - представника окупаційного "німецького порядку" й "імперіалізму". Встановлено, що незважаючи на війну та революцію, тривкими у київській пресі виявились уявлення про німецьку національну вдачу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)604/611 + Ч612.3(4УКР-2К)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447006 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського