РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792778<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варех Н. В. 
Застосування лінгвосеміотичного аналізу в дослідженнях медіадискурсу / Н. В. Варех // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 4. - С. 3-7. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - актуалізація методологічних можливостей лінгвосеміотики для аналізу медіадискурсу. У ході дослідження використано загальнонаукові методи: узагальнення, абстрагування, типологізації, - які надали змогу систематизувати напрями лінгво-семіотичного аналізу в царині соціальних комунікацій та окреслити ключові підходи до його застосування. За допомогою спеціально-наукового методу дослідження - лінгвосеміотичного аналізу - розкрито багатошарову структуру концепту "Brexit", продемонстровано його прагматичну динаміку в медіадискурсі, простежено зміну смислових нашарувань у субконцептах. Визначено, що концепт "Brexit" є подієво орієнтованим і характеризується значною мовленнєвою компресією. Він є дискурсотвірним чинником у медіапросторі Великобританії й залежно від етапу життєвого циклу набуває різних конотацій, спричиняє різні субконцепти, які маніфестують варіативні аудиторні очікування. Визначено, що "Brexit" диференціює британську громадськість на дві категорії: "Leavers" та "Remainers", - для кожної з яких характерна своя відповідна риторика. Вказано на те, що вона відрізняється модальністю. Виявлено семіотичне явище подвоєння сигніфікату, яке спостерігається в концептах "UK Brexit" та "Brexit Britain", що підсилюють впливовість стрижневого концепту "Brexit". Уперше використано методологічні можливості лінгвосеміотичного аналізу для вивчення подієво орієнтованих концептів, типових для сучасного медіадискурсу. Лінгвосеміотичний аналіз може бути застосований у медіакритичних студіях для продуктивного опрацювання впливогенного потенціалу новітніх медіаконцептів. Методологія аналізу також може збагатити наукову галузь "Соціальні комунікації".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського