РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бутиріна М. В. 
Гомогенізація контенту в медіарепрезентаціях білоруських подій: досвід європейських ЗМІ / М. В. Бутиріна, Ю. С. Гаркавенко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2020. - № 4. - С. 42-48. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - висвітлення явища гомогенізації контенту в європейських ЗМК на прикладі медіарецепції білоруських подій. У процесі дослідження застосовано загальнонаукові методи аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення та спеціально-науковий метод контент-моніторингу. На суцільній виборці публікацій періоду 10 серпня - 10 листопада 2020 р., відібраних за ключовими словами "Білорусь", "Білоруські протести", "Лукашенко", було виявлено тенденцію концептуальної зв'язаності післявиборних подій у Білорусі та подій Революції гідності в Україні. Генеральну сукупність становлять онлайн-версії видань "Die Welt", "Die Zeit", "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ), "The Guardian", "The Independent", "The Daily Telegraph", "Le Monde" за зазначений період. Виявлено, що події, які розгорнулися в Білорусі після фальсифікованих виборів, сприймаються крізь призму концептів "Майдан" та "Революція гідності". Досвід України майданного періоду транслюється в дискурсивне поле медіарепрезентацій протестної Білорусі. Визначено, що вертикальна європеїзація зумовлює гомогенізацію контенту, спричинену медіаполітикою Європейського Союзу, а горизонтальна європеїзація є наслідком традицій інформування, що склалися в європейському медіаполі, а також продуктом західноєвропейської публічної сфери. Вказано на медіапрояви диференціації політичної Європи на Захід та Схід, що зумовлено дієвою бінарною опозицією Ми/Вони. Уперше розкрито особливості медіарецепції білоруських подій європейськими медіа в контексті гомогенізації контенту. Результати та висновки дослідження доповнюють теоретичний дискурс наукової галузі "Соціальні комунікації", можуть бути використані в профільних для спеціальності "Журналістика" навчальних курсах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.4(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського