РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bihun R. V. 
Characteristics of psycho-emotional manifestations and evaluation of the quality of life indicators in women with ovarian endometrioma combined with pelvic inflammatory diseases = Характеристика психоемоційних проявів та оцінка параметрів якості життя у жінок з ендометріомою яєчників, поєднаною із запальними захворюваннями органів малого таза / R. V. Bihun // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 7/8. - С. 37-40. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Мета дослідження - оцінювання психоемоційного статусу та якості життя у жінок з ендометріоїдними кістами яєчників, поєднаними із запальними захворюваннями органів малого таза. У дослідження увійшли 44 пацієнтки з ендометріоїдними кістами яєчника (I група), поєднаними із запальними процесами органів малого таза, та 46 жінок з ізольованим ендометріозом яєчника (II група). Контрольну групу сформували з 30 пацієнток без ендометріозу та симптомів хронічного тазового болю. З метою оцінювання якості життя застосовували опитувальник SF-36 (The MOS 36-Item Short-Form Health Survey), рівня депресії та тривожності - шкали депресії Бека та тривожності Спілбергера - Ханіна. Оцінювання болю проводили за візуально-аналоговою шкалою. Причинами звертання жінок до лікаря стали: порушення менструального циклу (43,2 % пацієнток у I групі та 34,8 % - у II групі), інфертильність (77,3 та 63,0 % відповідно), невиношування вагітності (13,6 та 8,7 %), больовий синдром (до 61,1 % загалом), а також психоемоційний та неврологічні стани, урогенітальні розлади - циталгії, тнндром подразненого кишечника, дизурія, часте сечовипускання під час менструації, гематурія, сухість слизової оболонки та диспареунія. Більше половини жінок I групи (56,8 %) відзначали сильний біль, поєднаний з вираженим зниженням активності та транзиторною втратою працездатності, тоді як у II групі виражені прояви тазового болю констатовано у чверті обстежених (23,9 %). Середній показник рівня депресії у II групі відповідав легкому, тоді як у пацієнток I групи параметри депресивних розладів середнього та легкого ступеня відзначено у рівних частках. У контрольній групі прояви депресивного стану були відсутні. Показники ситуативної та особистісної тривожності у жінок I групи становили <$E52,12~symbol С~12,26> та <$E49,84~symbol С~8,29> бала відповідно, у II групі - <$E40,12~symbol С~10,22> та <$E44,26~symbol С~6,24> бала проти даних контрольної групи - <$E31,14~symbol С~8,12> та <$E31,16~symbol С~4,22> бала (p << 0,05). Міжгрупове порівняння результатів тесту SF-36 продемонструвало, що пацієнтки I групи мали більш низькі параметри якості життя за такими шкалами: загальний стан здоров'я, фізичне функціонування, наявність болю як перешкоди у фізичній активності, незадоволення своїм емоційним станом. Заключення: у жінок з ендометріозом яєчників, поєднаним із хронічними запальними процесами статевих органів, встановлено значуще низькі показники за всіма шкалами опитувальника SF-36 та підвищений рівень тривожності та депресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р569.715.2 + Р715.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського