РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000792919<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Finiuk N. S. 
Application of polymeric dimethylaminoethyl methacrylate based carriers of plasmid DNA for genetic transformation of Ceratodon purpureus moss = Використання полі(диметиламіно)етилметакрилат-вмісних носіїв ДНК плазміди для трансформації моху Ceratodon purpureus / N. S. Finiuk, N. E. Mitina, O. V. Lobachevska, A. S. Zaichenko, R. S. Stoika // Біол. студії. - 2021. - 15, № 3. - С. 29-40. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Генна інженерія рослин є перспективною галуззю в сільському господарстві, біотехнології, медицині. На сьогодні наноматеріали є привабливими системами для генетичної інженерії рослин. Мета роботи - визначити потенціал полімерів гребінчастої будови на основі полі(2-диметиламіно) етилметакрилату (ДМАЕМА) як носіїв для введення генів у протопласти моху Ceratodon purpureus (Hedw.) Brid. та оцінити рівень фітотоксичності цих полімерів. Електрофорез ДНК проводили для вивчення комплексоутворення полі-ДМАЕМА носіїв і плазмідної ДНК pSF3. Адаптований протокол ПЕГ-трансформації використано для трансформації протопластів моху C. purpureus за допомогою полі-ДМАЕМА носіїв. Для оцінювання токсичності полімерів щодо протопластів моху застосовано світлову мікроскопію. Загальну токсичність полімерів оцінено за показником IC50. Формування комплексу ДНК плазміди pSF3 із носіями полі-ДМАЕМА виявлено за дії полімерів BGA-21, BGA-22(2ph), BG-24, BG-25, BG-26 у дозі 0,03 %, а полімера BGA-22 - у дозі 0,1 %. Полі-ДМАЕМА носії здатні доставити плазмідну ДНК pSF3 у протопласти моху C. purpureus. Три стабільних трансформанти моху C. purpureus отримано з використанням полімера BGA-22, 2 клони - за використання носія BGA-21 і 1 клон - за використання полімерів BGA-22(2ph), BG-24, BG-25, BG-26. Полі-ДМАЕМА носії за робочої концентрації (0,0025 %) проявили низьку токсичність для протопластів моху C. purpureus. Виявлено 83,1 - 88,4 % життєздатних протопластів моху C. рurpureus за впливу досліджених носіїв. Показник виживання протопластів сягав 66,7 - 72,9 % за дії полімерів у концентрації 0,025 %, яка в 10 разів перевищувала робочу концентрацію, використану для трансформації протопластів моху. IC50 полі-ДМАЕМА носіїв сягав 0,113 - 0,164 % за концентрації, яка у 10 разів перевищувала IC50 традиційного носія - ПЕГ-6000. Встановлено, що нові синтетичні полі-ДМАЕМА носії здатні доставляти ген інтересу у протопласти моху C. purpureus і водночас мають фітотоксичність. Отже, полі-ДМАЕМА носії є перспективними для доставки генів у клітини рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського