РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кричевська Т. 
Корекція монетарної політики під впливом коронакризи та довгострокових чинників / Т. Кричевська // Екон. теорія. - 2021. - № 2. - С. 65-92. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Показано модифікацію монетарної політики та модифікацію її взаємодії з фіскальною політикою у відповідь на виклики глобальної фінансової кризи та коронакризи, а також розкрито потенційні корекції макроекономічної політики у відповідь на довгострокові структурні зміни у глобальній економіці. Специфіка глобальної фінансово-економічної кризи, винуватцями якої стали саме фінансові посередники, та переконання у більшій ефективності ринків, аніж держави, зумовили домінування монетарних інструментів у боротьбі з цією кризою. Втім, виключно монетарне стимулювання не вирішує структурні проблеми і, діючи з дуже низьким ступенем адресності, але у величезних масштабах, призводить до накопичення боргів і фінансових криз. Коронакриза змусила вдатися до бюджетного стимулювання з метою забезпечення адресності стимулів і стала поштовхом для обговорення можливостей більш ефективного використання потенціалу фіскальної політики з метою підвищення потенційного ввп і зниження нерівності. Розкрито такі потенційні довгострокові корекції макроекономічної політики: збільшення акценту на підтримці інтересів найманих працівників; збільшення інклюзивності монетарної і фіскальної політики; зростання ролі фіскальної політики як інструменту макроекономічної стабілізації; перегляд теорії взаємодії монетарної і фіскальної політики; перегляд превентивного підходу до антиінфляційної політики, який передбачає реакцію монетарної політики на відхилення прогнозу інфляції від цільового орієнтиру, і поява альтернатив: реакція на фактичне досягнення і збереження протягом певного часу цільового рівня інфляції та компенсація попередніх відхилень від інфляційного таргету; модифікація оптимальної антиінфляційної політики у відповідь на інфляцію попиту й інфляцію пропозиції; корекція монетарної політики провідних економік у відповідь на зростання інфляції унаслідок вичерпання тривалих глобальних дезінфляційних чинників, що діяли з 1980-х; більш активне монетарне і фіскальне стимулювання в економіках з ринками, що формуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського