РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793148<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туленков М. В. 
Соціальний капітал як суспільний феномен: концептуально-прикладний аналіз / М. В. Туленков, Я. В. Зоська // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2021. - № 1. - С. 134-144. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета дослідження - соціологічна концептуалізація соціального капіталу як вирішального чинника розвитку як окремої особистості, так і суспільства загалом в умовах глобальних соціально-культурних змін і суспільних трансформацій. Методологічне забезпечення дослідження грунтується на використанні загальнонаукових методів пізнання соціальних явищ і процесів (аналізу, синтезу, індукції, дедукції, типологізації, екстраполяції, операціоналізації, інтерпретації, абстрагування, узагальнення, а також методів логіко-історичного, системного, порівняльного, мережевого та структурно-функціонального аналізу). За допомогою логіко-історичного методу простежено еволюцію формування підходів до визначення капіталу в цілому та соціального капіталу зокрема; методу типологічного аналізу і виявлено механізми інституціональної структури соціального буття особистості в сучасному соціумі; методу системного аналізу і розглянуто статусно-рольові функції "інтелектуального суб'єкта". Визначено, що соціальний капітал виступає важливим суспільним феноменом, який складається з трьох компонентів, що доповнюють один одного, а саме: соціальних мереж, соціальних норм і соціальної довіри, які тісно пов'язані між собою. Проведений аналіз надає підстави охарактеризувати цей суспільний феномен так: соціальній капітал охоплює три ключових компоненти: соціальні мережі, норми й довіру; соціальний капітал має визначену структуру та акумулюється на різних рівнях соціальної взаємодії в сучасному суспільстві; існують різноманітні форми, типи й види соціального капіталу. Цінність дослідження полягає в науковій концептуалізації соціального капіталу як вирішального чинника розвитку. Результати дослідження можуть бути використані в розвитку соціально-економічних, політичних і соціально-культурних інститутів і організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського