РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000793178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнєцов С. С. 
Морська доктрина України на період до 2035 року (2009 - 2015 - 2018 років): організаційний (процесуально-процедурний) аспект доктринотворення / С. С. Кузнєцов // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 1. - С. 17-26. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Досліджено організаційний (процесуально-процедурний) аспект процесів правотворення і доктринотворення в їх поєднанні на прикладі Морської доктрини України на період до 2035 р. у редакції 2009 р., спроби створення її нової редакції у 2015 р. і у редакції 2018 р. Автор виходить із того, що Морська доктрина України на період до 2035 р. є результатом соціального процесу розвитку, який має циклічний характер. Отже, може бути досліджений організаційний (процесуально-процедурний) аспект цього процесу у послідовності проходження його циклів (Доктрини 2009, 2015 та 2018 рр.). За результатами дослідження автор робить певні висновки. Зокрема, Доктрину 2009, як і Доктрину 2018 слід розглядати як результат процесу правотворення і як результат процесу доктринотворення і факультативної стадії процесу правотворення, а точніше як результат "етапу державної доктриналізації" і етапу надання правовій (морській) доктрині статусу джерела права у формі правового акту і етапу санкціонування (юридизації). Цей етап однаково притаманний як процесу правотворення, так і процесу доктринотворення. Щодо діяльності (функціонування) Ради національної безпеки та оборони України (РНБОУ), то до планів її роботи включався розгляд питань стосовно Морської доктрини України, але не здійснювався (на виконання її законодавчо визначених повноважень) попередній аналіз стану справ у сфері розвитку України як морської держави після впровадження Доктрини 2009 р. для Доктрини 2015 р. (період дії майже 6 років) та Доктрини 2009 для Доктрини 2018 (період дії майже 9 років). До того ж, якщо йдеться про Морську доктрину України саме як правову (морську) доктрину, то необхідним і розумним у діях Кабінету Міністрів України (КМУ), на думку автора, мало б стати додержання як еволюційних, так і організаційних (процесуально-процедурних) аспектів процесу її розроблення. Відсутність офіційної інформації щодо розгляду питань про невиконання чинних рішень РНБОУ (ні за строками, ні за змістом приписів) надає автору дослідження підстави стверджувати, що РНБОУ (її посадовими особами) не реалізовано їх законодавчо визначених функціональних повноважень та компетенції у частині, що стосується оцінки юридичної відповідальності КМУ за невиконання чинних рішень РНБОУ, отже йдеться про протиправне самоусунення цього органу, звідки постає питання виконавчої дисципліни та юридичної відповідальності як КМУ, так і РНБОУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського